İlginizi Çekebilir


Yıldırım: 5 yıldızlı oteldeymişçesine bir konfora sahip

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi'ni ziyaret eden Vali Aziz Yıldırım, "Hep söylüyoruz; klasik hastane anlayışından çok daha güzel, modern sanki 5 yıldızlı oteldeymiş?
GÜNDEM 7.12.2021 16:32:00 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla geçen yıl Kasım ayında resmi açılışı yapılan, 7 Aralık 2020’de de hasta kabulüne başlayan Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi, 1’inci hizmet yılını doldurdu.

 

“HER TÜRLÜ TASARRUF UYGULANIYOR”

 

Birinci yılını dolduran şehir hastanesini ziyaret eden Vali Yıldırım, “Başta Cumhurbaşkanımıza, TBMM Başkanımıza, Sağlık Bakanımıza, Milletvekillerimize, bize burayı kazandıran herkese şükranlarımı arz ediyorum. Bir yıl boyunca 750 bin hastanın müracaatı alınmış ve mutlu bir şekilde geri gönderilmiş. 23 bin ameliyatımız var, günlük ameliyat sayımız 120 ile 140 arasında değişiyor ve bu ameliyatların büyük çoğunluğu da hakikaten ciddi ameliyatlar ve bu ciddi ameliyatlarda da başarı oranımız oldukça yüksek. Hastanemiz gerek Sağlık Müdürlüğümüz tarafından gerekse Başhekimliğimiz tarafından çok itina bir şekilde hem temiz tutulup hem enerji tasarrufuyla hem yapılabilecek her türlü tasarrufla birlikte çalıştırılıyor” dedi.

 

 

“DİĞER HASTANELERE ÖRNEK GÖSTERİLDİ”

 

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı tarafından diğer hastanelere örnek olarak gösterildiğini de kaydeden Vali Yıldırım, “Hep söylüyoruz klasik hastane anlayışından çok daha güzel, modern sanki 5 yıldızlı oteldeymişçesine bir konfora sahip olan yerlerde hastalarımızı barındırıyoruz. İnşallah buraya gelen tüm hastalarımız şifa bulup mutlu bir şekilde ayrılır. Bunu ümit ediyoruz. Yaklaşık bin 500 çalışanımız var. Bunların 170 kadarı uzman doktor. Daha fazla pratisyen doktorlarımız var, uzman hekimlerimiz var. Bu arkadaşlarımıza da teşekkürü borç biliyorum. Sağlıkçılarımızın en üst yöneticisini, ameliyat edeninini ve ona yardım edeni, hastaneyi temizleyenleri, hepsini tebrik ediyor, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

 

Ziyaret sırasında bilgilendirmelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan da, “1 yıl içerisinde 3 bin 609 Covid hastası yatırıldı, takip edildi. Yoğun bakım yatak ihtiyacımız hastanemiz tarafından karşılandı. Hastanemiz trijenerasyon sistemi, kombiyle ısıtma soğutma ve güç oluşturma sistemimizle yaklaşık 10 milyon liralık bir tasarruf elde ettik. Beraberinde güneş enerjisi sistemi ile dış aydınlatmamızı gerçekleştiriyoruz. Sayıştay’ın değerlendirmesinde hastanemiz birçok uygulama açısından başarılı bir hastane olarak değerlendirildi.  Bundan sonra vatandaşlarımıza hizmet vermek için daha çok çalışacağımızdan emin olmanızı dilerim” ifadelerini kullandı.

 

Haber / İrem BANÇO