İlginizi Çekebilir


Şile Bezi Festivalinde sahne aldılar

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı bünyesinde kurulan ve iki yılda çok sayıda büyük gösteriye imza atan Paşa Halk Dansları Topluluğu, Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nde sahne aldı.
GÜNDEM 5.08.2022 14:40:00 0

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı bünyesinde kurulan ve iki yılda çok sayıda büyük gösteriye imza atan Paşa Halk Dansları Topluluğu, Şile Belediyesi tarafından düzenlenen bu yıl 33’üncüsü düzenlenen Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nde sahne aldı. 

Süleymanpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 50’nin üzerinde dansçıdan oluşan ve tamamen Süleymanpaşa’da yaşayan gençlerden kurulu olan Paşa Halk Dansları Topluluğunun, kurulduğu günden bugüne çok sayıda ulusal ve uluslararası etkinlikte yer alarak Süleymanpaşa’yı başarıyla temsil ettiği belirtilerek “Nefes isimli Türklerin Anadolu’ya girişinden günümüze uzanan tarihi yolculuklarını betimleyen gösterileri ile büyük beğeni toplayan Topluluk, her geçen gün daha çok tanınıyor ve çok sayıda organizasyondan davet alıyor” denildi.  


BEĞENİ TOPLADI


Son olarak Şile Belediyesi tarafından organize edilen 33. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nde sahne alarak Tekirdağ’ı temsil eden Paşa Halk Dansları Topluluğu, performansıyla beğeni topladı. 


Haber / Şaban KARDEŞ