Mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı anlatıldı

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nda oda üyelerinin katılımıyla KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) Hızlı Destek Programı semineri düzenlendi.
GÜNDEM 21.01.2022 17:01:00 0

KOSGEB AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Selim Serkan Ercan ile KOSGEB Tekirdağ Güney Müdürü Ceyhan Bahadır Karataş’ın katılımlarıyla düzenlenen seminerde KOSGEB’in Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı hakkında bilgi verildi. Programın amacının; Covid-19 salgınından etkilenen mikro ve küçük ölçekli işletmelerin (MKİ) faaliyetlerini sürdürmelerini, istihdam seviyelerini muhafaza etmelerini ve yeni istihdam oluşturmalarını sağlamak olduğunu ifade eden KOSGEB Tekirdağ Güney Müdürü Ceyhan Bahadır Karataş, desteğe başvuru yapacak olan işletmelerin 2 bileşenle değerlendirildiğini söyledi. 

 

2 BİLEŞENLE DEĞERLENDİRİLİYOR

 

Bileşen 1’de imalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge ve bazı hizmet-ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren, 2019’da en az 75 Bin TL gelir hacmine ulaşmış mikro ve küçük işletmeler olduğunu ifade eden Karataş, Bileşen 2’de ise aynı sektörlerde 2017 ve sonrasında kurulan mikro ve küçük ölçekli yenilikçi genç işletmelerin yararlanabileceğini dile getirdi. Çerkezköy TSO’da gerçekleşen Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) Hızlı Destek Programı kapsamında personel giderleri, işyeri kirası, düzenli işletim giderleri, malzeme giderleri ve teknolojik faaliyet giderlerinin desteklendiğini söyleyen Karataş, katılımcıların sorularını da yanıtladı. 

 

Haber / Şaban KARDEŞ