İlginizi Çekebilir


Köprülü Kavşak Projesi’nde devam eden çalışmaları incelediler

Kapaklı Yıldızkent Kavşağı’nda trafik sorununu çözmek amacıyla hazırlanan Yıldızkent Köprülü Kavşak Projesi kapsamında geçtiğimiz hafta başlayan çalışmalar devam ediyor.
GÜNDEM 5.08.2022 16:13:00 0

10 yolun birleştiği Yıldızkent Kavşağı’nda hayata geçirilecek olan Köprülü Kavşak Projesi kapsamında yan yolların çalışmaları devam ederken, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Karayolları İstanbul 1.Bölge Müdürü Turgay Çolak, Yol Yapım Başmühendisi Fikret Kumbasar ve Kontrol Şefi Kadir Özdemir ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. 


ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİ ALDILAR


Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Karayolları İstanbul 1.Bölge Müdürü Turgay Çolak, Yol Yapım Başmühendisi Fikret Kumbasar ve Kontrol Şefi Kadir Özdemir, Kapaklı ve bölge için büyük önem taşıyan Yıldızkent Köprülü Kavşak Projesi’nde devam eden çalışmaları inceleyerek çalışmalarla ilgili yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. 


2023’TE HİZMETE AÇILACAK


Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ihale edilen ve sözleşmesi ocak ayında imzalanan Yıldızkent Köprülü Kavşak Projesi'nde, altyapı kurumlarının deplase çalışmalarının ardından geçtiğimiz hafta da yan yolların çalışmaları başladı. Kapaklı’nın önemli arterlerinden olan ve 10 bağlantısı bulunan Yıldızkent Kavşağı’nda özellikle fabrikaların servis saatlerinde oluşan trafiğin önüne geçmek, Kapaklı kent içi trafik sorununu azaltmak amacıyla hazırlanarak yapımına başlanan Yıldızkent Köprülü Kavşak Projesi’nin Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te tamamlanarak hizmete sunulması hedefleniyor. Yıldızkent Kavşağı’nda çalışmalar devam ederken kullanılacak olan  alternatif yolların da kısa zamanda faaliyete geçirileceği belirtildi. 


Haber / Gülveren ALTUNOĞLU