İlginizi Çekebilir


Kırkpınar için trafik tedbirleri alındı

Edirne Belediyesi’nin organizasyonunda düzenlenecek olan 661. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde pehlivanların, güreşseverlerin ve Edirne’ye gelen misafirlerin sorun yaşamaması amacıyla birtakım trafik tedbirleri alındı.
GÜNDEM 27.06.2022 16:38:00 0

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, 661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri kapsamında sürücülerin ve yayaların trafikte sorun yaşamaması için trafik tedbirlerinin alındığını duyurdu.

KANUNİ KÖPRÜSÜ ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILACAK

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Güreşseverler ve ziyaretçiler için Sarayiçi bölgesinde Kanuni Köprüsü girişi sağ ve sol tarafında sadece kartlı araçlar için ve yine kartsız araçlar için tarım fuar alanı ve arkasında ücretsiz otopark alanları düzenlenmiştir. 27 Haziran - 3 Temmuz 2022 tarihleri ve arasında gerçekleşecek 661. Tarihi Kırkpınar Güreşleri Festivali Haftasında araç ve yaya trafiği yönünden çeşitli tedbirlerin alınması kaçınılmaz olmuştur. Bunlar; 1-27 Haziran 2022 Pazartesi gününden itibaren tüm hafta boyunca saat 17.00 dan saat 24.00’a kadar Sarayiçi’nde yapılacak etkinlikler nedeniyle Kanuni Köprüsü araç trafiğine kapatılacaktır. Zorunlu hallerde Trafik Zabıta ekibince tedbir alınarak kontrollü girişe müsaade edilecektir. 27 – 30 Haziran tarihleri arasında yapılacak etkinliklere araçları ile gelecek olan seyirciler Saraçhane spor tesisleri kontrol noktasından geçerek Kanuni Köprüsü sol tarafında bulunan ücretsiz otopark alanını ve yine Saraçhane spor tesisleri önünden TOKİ istikameti yönünde sol tarafta bulunan akaryakıt istasyonu yanından girerek oluşturulmuş olan ücretsiz seyirci otoparkını kullanabileceklerdir. 1-2 ve 3 Temmuz 2022 tarihlerinde konserleri ve güreşleri izlemeye gelecek izin kartsız ziyaretçiler, Saraçhane spor tesisleri önünden TOKİ istikameti yönünde sol tarafta bulunan açılmamış akaryakıt istasyonu yanından girerek oluşturulmuş olan ücretsiz otoparkları kullanabilecekler ve Kanuni Köprüsü sol tarafında bulunan yeni yaya köprüsü kontrol noktasına gelerek Sarayiçi’ne giriş yapabileceklerdir” dedi.

AYRINTILAR BELİRTİLDİ

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “1-2 ve 3 Temmuz tarihlerinde Sarayiçi çevresinde iki ayrı kontrol noktası oluşturulacaktır. Bunlar; Saraçhane (Spor sahası yanı) ön giriş, Kanuni Köprüsü ön giriş. Bu noktalarda İl Emniyet Müdürlüğü personeli ve Trafik Zabıta Personeli görev yapacak olup, ziyaretçilerimizin kontrol noktalarında görevli personelin çalışmasını kolaylaştıracak şekilde hareket etmeleri gerekecektir. 1-2 ve 3 Temmuz tarihlerinde alınan tedbirler ve trafik düzeni maddeler düzenlenmiştir. 1-2 ve 3 Temmuz tarihlerinde 08.00 – 20.00 saatleri arasında VİP (Edirne Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğünce verilecek kartlar) (Kırmızı İzin Kartlı, Ek’li Kroki P-4 Otopark alanını),Başpehlivan (Edirne Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce verilecek kartlar) (Yeşil İzin Kartı , Ek’li Kroki P-5 Otopark Alanını) ile zorunlu kamu hizmetleri (Turuncu İzin Kartı) gereği (Sağlık, İtfaiye, Alt yapı, Enerji, Haberleşme vb. ) görevli araçlar (Edirne Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden temin edilen kartlar ile) Kanuni Köprüsü’nü kullanarak Sarayiçi’ne giriş yapabileceklerdir. Protokol araçları (Turkuaz İzin Kartı, Ek’li Kroki P-1 Otopark alanını) Kanuni Köprüsü girişi sol tarafında bulunan Ek’li Kroki P-1 Otopark alanını kullanabileceklerdir. Emniyet - jandarma kurum araçları, basın araçları (Sarı İzin Kartı), başaltı pehlivan araçları (Kahverengi İzin Kartı) ve Diğer Görevli Araçları (Siyah İzin Kartı) Kanuni Köprüsü girişi sağ tarafında bulunan Ek’li Kroki P-2 Otopark alanını kullanabileceklerdir. Sarayiçi’ne malzeme nakli; 27 Haziran – 03 Temmuz 2022 tarihleri arasında 08.00-10.00 ve 18.00-19.30 saatleri arasında malzeme nakilleri (Pembe İzin Kartlı Araçlar) yine Kanuni Köprüsünden yapılabilecektir. İzin verilen saatler içerisinde malzeme naklini tamamlamayan araçlar Sarayiçi’nden derhal çıkış yapacaklardır. Çıkış yapmayan araç sahipleri / sürücüleri hakkında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa, 5326 Sayılı Kabahatler Kanununa göre cezai işlem yapılacaktır. Seyirciler (kartsız araçlar) Saraçhane spor tesisleri kavşak noktası TOKİ istikametinde sol tarafta açılacak olan akaryakıt istasyonu yanından devam ederek ücretsiz Ek’li Kroki P-3 otopark alanlarını kullanacaklardır”

Haber / İrem BANÇO