Gürkan'dan kahveci esnafına destek

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Covid-19 salgını ve yaşanan ekonomik kriz sebebiyle zor günler geçiren kahveci esnafına destek olabilmek için masa örtüsü ve çay tabağı hediye etti. Gürkan, "Bu
GÜNDEM 25.01.2022 12:26:00 0

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kahveciler ve Gazinocular Odası Başkanı Hakan Gönay ve kahveci esnafıyla Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Gürkan, kahveci esnafının sorunlarını dinledi. 

 

“ESNAFIMIZIN YANINDA OLDUK” 

 

Koronavirüs salgınıyla birlikte dünya genelinde yaşanan kapanmalardan en çok etkilenen meslek gruplarından birinin de kahveci esnafı olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kahvehanelerin, cafelerin bu süreçte kapatılmasıyla birlikte esnafımız çok zor günlerden geçti. Pandemi süresince kahveciler başta olmak üzere birçok esnafımıza gereken desteği verdik. İş yerlerini ücretsiz dezenfekte ettik. Maske, kolonya, dezenfektan dağıtarak, bu zor günlerde esnafımızın yanında olduk” dedi. 

 

“SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZMEYE DEVAM EDECEĞİZ” 

 

Gürkan, “Maalesef kısıtlamaların son bulmasına rağmen yaşanan ekonomik kriz, hepimizi olduğu gibi esnafımızı derinden etkilemeye devam ediyor. Bundan sonraki süreçte de el birliğiyle bu zor günlerinde altından kalkabilmek için esnafımızın yanında olmaya, sorunları birlikte çözmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Kahveciler ve Gazinocular Odası Başkanı Hakan Gönay da bu zor günlerde esnafın yanında olan Başkan Gürkan’a ve Edirne Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Haber / İrem BANÇO