Ciğerci esnafına Teşekkür Belgesi

2022 Edirne Yılı’nda ‘Edirne’ye Gel, Ciğerimi Ye’ temasıyla düzenlenen 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’nin ardından Belediye Başkanı Recep Gürkan, ciğerci esnafına Teşekkür Belgesi takdim etti.
GÜNDEM 25.05.2022 16:56:00 0

‘Edirne’ye gel, ciğerimi ye’ temasıyla 13-14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali, renkli görüntülere sahne olmuştu. Edirne Tava Ciğerinin tanıtımına büyük katkısı olan festivalin ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ciğerci esnafına Teşekkür Belgesi takdim etti.

“HEP BİRLİKTE TANITACAĞIZ”

Edirne’nin tanıtımı adına ciğerci esnafıyla birlikte yürümeye devam edeceklerini belirten Gürkan, “Bu siyasi olarak değil ama slogan olarak çok güzel. Her şey çok güzel olacak. Daha da güzel olacak. Hep birlikte Edirne’mizi tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“9/8 FESTİVALİ DÜZENLENECEK”

Gürkan, 3-4-5 Haziran’da Edirnelileri yeni bir festivalle daha buluşturacaklarını ifade ederek, “9/8 Festivali’ni ilk kez düzenleyeceğiz. İlk yıl mutlaka eksiklikler, aksaklıklar olacaktır. Bu festivalin bizim için önemli olan kısmı şu, ben 1,5 ay önce TÜRSAB Yönetimini ziyaret ettim. TÜRSAB Başkanı, yönetim kurulu ve acenteler ile bir toplantı yaptık. TÜRSAB’ın bizim için önemi şu. Edirne’ye gelen turistlerin büyük bir kısmını seyahat acenteleri getiriyor. Yani seyahat acenteleri sizi tur programına alırsa, turist sayınız artıyor. O yüzden seyahat acenteleri bizim için kıymetli. Dünyanın her yerinde sistem bu. Haziran ilk haftası TÜRSAB Başkanı gelecek ve iki gece burada kalacak. Aynı zamanda yönetim kurulu üyeleri buraya gelecek. Yaklaşık 100’e yakın turizm acentesi de gelecek” diyerek, ciğerci esnafından bu konuda hazırlıklı olmasını istedi. 

“EDİRNE İÇİN ÖNEMLİ BİR SINAV”

“Bu Edirne için önemli bir sınav” diyen Başkan Recep Gürkan, “Edirne’nin turizmde kırılma noktası 2017’de Hürriyet ve TÜRSAB’ı buraya beraber getirdiğimiz programdır. Kırılma noktası odur. Hürriyet yazarlarının şehirden etkilenmesi, sizlerden etkilenmesi, acentelerin şehirden etkilenmesi turizmdeki patlamayı getirdi. Şimdi ikinci kırılmayı yaşayacağız, bu acenteler ile birlikte” ifadelerini kullandı.

Haber / Menşure KARDEŞ