Belediyenin seralarında 640 bin adet çiçek üretildi

Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bu yıl kendi seralarında 640 bin adet çiçek üretimi yaptı.
GÜNDEM 24.05.2022 14:33:00 0

Kışlık çiçek olarak; Hercai ve Menekşe, yazlık çiçek olarak ise Kadife, Ateş Çiçeği, İpek Çiçeği, Medine Düğmesi, Vapur Dumanı, Çin Karanfili, Yıldız Çiçeği, Zinya çiçekleri yetiştirdiklerini belirten Fen İşleri Müdürü Kılıç, birimde çalışan herkesin aynı çocuk yetiştirir gibi özen, sabır ve sevgiyle çiçek yetiştirdiğini ve bunlarla şehri ilmek ilmek dokuduğunu kaydetti. Kılıç, üretimden gelen güçlerini kullanarak yılda yaklaşık 2,5 milyon TL tasarruf sağladıklarını da kaydetti. 

“VATANDAŞLARIMIZA HİZMET OLARAK DÖNÜYOR”

Amaçlarının Keşan’daki vatandaşlara daha az maliyetle daha fazla hizmet verebilmek, güzellikler sunabilmek olduğunu kaydeden Kılıç, “Keşan’ımızın görünüşüyle hem hemşehrilerimizin hem de şehre gelen misafirlerimizin içi açılsın diyerek şehrimizin her noktasında peyzaj çalışmaları yapıyoruz. Kullandığımız çiçekleri eğer dışarıdan almaya kalksak yıllık çok büyük meblağlar ödememiz gerekiyor. Ama biz kendi üretimimizle yılda yaklaşık 2,5 milyon TL tasarruf ediyoruz. Buraya harcayacağımız miktar, belediyenin farklı çalışmalarında kullanılarak vatandaşımıza hizmet olarak sunuluyor” şeklinde konuştu.

 

“ŞEHRİMİZİN GÖRSEL ZENGİNLİĞİNİ ARTIRIYORUZ”

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Park ve Bahçeler Birimi Sorumlusu Pelin Sençper Biçer de, “Seralarımızda ürettiğimiz çiçeklerle, değişik motif ve düzenlemelerle şehrimizin görsel zenginliğini artırıyoruz. Bu yıl seralarımızda 400 bin adedi yazlık, 240 bin adedi de kışlık çiçek olmak üzere 640 bin adet çiçek üretimi gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı. Biçer, Keşanlı vatandaşlara görsel açıdan zengin ve yeşili bol bir şehir oluşturma hedefiyle çalıştıklarını belirtti. 

Haber / Buse SERİN