İlginizi Çekebilir


Atatürk Kültür Merkezi’nde ilk meclis toplantısı yapıldı

Edirne Belediye Meclisi, Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı Edirne Belediye Meclisi Toplantı Salonu'ndaki ilk toplantısını gerçekleştirdi.
GÜNDEM 5.08.2022 16:58:00 0

Toplantının açılışında konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugün tarihi bir gün. 122 yıl sonra ilk meclis salonu değişimi bu. Belki de farklı bir yerde ilk meclisin yapıldığı yer. Bu yüzden buradaki ilk meclisimizin hem belediyemize hem de Edirne halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Edirne Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı, Edirne Belediyesi tarafından hizmete sunulan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda yapıldı. 


“BELEDİYE MECLİS SALONU OLARAK DÜZENLEMEYİ DÜŞÜNDÜK”


Toplantının açılış konuşmasını yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “122 yıldır kesintisiz olarak kullandığımız Belediye binamız yine Belediye binası ve Başkanlık makamı olarak görevini yapmaya, fonksiyonunu sürdürmeye devam edecek ama Belediye Meclis Üyelerimizin haklı talepleri vardı, eski belediye binamızdaki oturma düzeninden kaynaklanan. Moderninize edilmesi gerekiyordu ama eski binada da bunun olması mümkün değildi. Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nı yaparken bu salonu da Belediye Meclis Salonu olarak düzenlemeyi düşündük” dedi. Bugünün tarihi bir gün olduğunu belirten Gürkan, “122 yıl sonra ilk meclis salonu değişimi bu. Belki de farklı bir yerde ilk meclisin yapıldığı yer. Bu yüzden bu ilk meclisimizin hem belediyemize hem de Edirne halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 


BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışmalarda Edirne’nin adını duyuran, dereceye giren sporcular, Edirne halkı adına Belediye Meclisi tarafından ödüllendirildi. Belediye Başkanı Recep Gürkan, U-20 Türkiye Şampiyonası birincisi ve U-20 Avrupa Şampiyonası 3.’sü olan Edirne Belediyesinin ilk ve tek kadın güreşçisi Melda Dernekçi’ye 2 adet tam altın; Türkiye Şampiyonu, Avrupa İkincisi, Dünya Kupası İkincisi Edirne Belediyesi’nin tekvando takımı sporcusu Hasan Arslan’a  iki adet tam Cumhuriyet altını; Türkiye ikincisi olan Edirne Belediyesi tekvando takımı sporcusu Hüseyin Arslan’a bir adet yarım altın; Türkiye üçüncüsü olan Edirne Belediyesi tekvando takımı sporcusu Sude Sağlam’a 1 adet çeyrek altın ve Türkiye üçüncüsü olan Edirne Belediyesi tekvando takımı sporcusu Ali Tuğyan Eskinoba’ya 1 adet çeyrek altın takdim etti.


17 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ


Toplam 17 maddenin görüşüldüğü toplantıda ayrıca Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne bağlı Destek Hizmetleri Biriminin, Destek Hizmetleri Müdürlüğü olarak faaliyet göstermesine; İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nün 2022 mali yılı bütçesi ve personeli ile birlikte Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlanması ve bu müdürlük altında yine "İşletme ve İştirakler Birimi" olarak görev yapmasına karar verildi.


Haber / Şaban KARDEŞ