Darısı bizim milletvekillerinin başına    Yazın en sık görülen 12 hastalık    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    03 Ağustos 2021 Salı   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Çetin: Türkiye birliğiyle, beraberliğiyle güzeldir

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da program düzenlendi. Programda konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Cumhuriyet tarihimizde defalarca benzer saldırılara maruz kalan milletimiz , 15 Temmuz'da bir daha aynı felakete izin vermeyeceğini cümle aleme ilan etmiştir. Türkiye, birliğiyle, beraberliğiyle güzeldir. Biliyoruz ki Türkiye, dostluğuyla, kardeşliğiyle güzeldir. Kimsenin bunları bozmasına izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü o gece yaşadığımız kutlu kucaklaşmayı bize ilelebet hatırlatacaktır” dedi.

Çetin: Türkiye birliğiyle, beraberliğiyle güzeldir
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 16.07.2021 01:02 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Kapaklı eski Belediye meydanında gerçekleştirilen programa Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Fevzi Bayram, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, siyasi parti temsilcileri, gaziler, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

“ONUN ÜZERİNDE GÜÇ YOKTUR”

 

Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programKur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, “15 Temmuz gecesi milletimizi, ülkemizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, gelecek yarınlarımızı ele geçirip yok etmek isteyen vatan hainleri, aldıkları talimatla harekete geçmiştir. Bu aziz ve şanlı milletin silahlarını, tanklarını yine bu fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Soylu milletimiz o gece bir saniye bile düşünmeden, ölümü göze alarak, canları pahasına sokakları ve meydanları doldurmuş bu hain darbe girişimini başarısızlığa uğratmıştır. 15 Temmuz gecesi aziz milletimiz vatan hainlerine gereken cevabı çok net bir şekilde vermiştir. Millet, bu kutsal vatanın tek sahibidir. Onun üzerinde güç yoktur” dedi.

 

“KARARLILIĞINI ORTAYA KOYMUŞTUR “

 

Danışmaz, “15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz göstermiş oldukları cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla, insanı insan yapan temel değerler olan şereflerini, onurlarını, haysiyetlerini ortaya koymuşlar ve tarih yazmışlardır. Hiç şüphe yok ki kahramanlarımız kalplerimizdeki yerlerini daima koruyacaklar ve nesillere kahramanlıkları aktarılacaktır. 15 Temmuz, demokrasi mücadelesini destekleyen her vatandaşımızın, hukuk devletinin, hak ve özgürlüklerin, vatanın tek hâkimi olan ancak ama ancak kendi rızasıyla bir şeyleri değiştirecek olan aziz milletin zaferidir. Milletimiz 15 Temmuz gecesi sokaklarda, meydanlarda tıpkı Çanakkale Savaşı’nda, İstiklal Harbinde olduğu gibi her bir ferdiyle tek yürek, tek bilek, tek yumruk olmuştur. İradesini bir avuç haine çiğnetmemiş bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur” dedi. Güzel ülkemizi parçalayacaklarını, devletimizi teslim alabileceklerini düşünerek 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainlerin ertesi gün akşam olmadan aziz millet tarafından hüsrana uğratıldığını belirten Danışmaz, “Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, cumhuriyetimize, istiklalimize, istikbalimize ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve Mehmetçiğimiz bizim gözümüzün nuru, göz bebeğimizdir. Unutmamalıyız ki bu kanlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla Türkiye artık yepyeni bir döneme girmiştir ve bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür. 15 Temmuz demek elinde bayrak, yüreğinde imanla tankların üzerine koşmak demektir. Vatan aşkıyla meşk olmak ölümü göze almak demektir. Vatanının kutsal değerlerini sahiplenmek bir avuç haine çiğnetmemek, fırsat vermemek demektir. Bizler 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehitlerimizin hatıralarına ve kutsal topraklarımıza sahip çıkmaya her daim devam edeceğiz” dedi.

 

 

“GELECEĞİMİZİ KARARTMAK İSTEDİLER”

 

Konuşmasına Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un “Ey şehid oğlu şehid isteme benden makber, sana aguşunu açmış duruyor Peygamber” dizeleriyle başlayan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de, “15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yılında yeniden meydanlarda, bir aradayız.Uzun yıllar hile ve entrikalarla emniyet, yargı, ordu, spor, sanat gibi önemli yerlere yerleştirilen kurşun askerleriyle devlet içinde paralel devlet kuran Amerikan destekli fetö, 15 Temmuz gecesi hürriyet aşığı bu millete zincir vurmayı denedi. O gece eğitim, hoşgörü, hizmet, kardeşlik gibi temel değer ve kavramları tahrif eden maskesini çıkaran ve gerçek yüzünü, niyetini gösteren fetö mensupları ezanımızı susturmak, bayrağımızı indirmek, milli iradeyi ayaklar altına almak, geleceğimizi karartmak istedi. O gece gözlerinde merhamet olmayan örgütlü bir kötülük, arkasına sığındıkları desteklerle milletimize saldıran bu hainler Türkiye’yi çökertmek için millete savaş açtı, ele geçirdikleri silahları masumlara çevirdi. Uçaklar ve tanklarla millete saldırdılar. Hainlerin bu organize ihanetine karşı aziz milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara döküldü, genci yaşlısı, kadını erkeğiyle korkmayı, kaçmayı değil; vatana, millete, bayrağa ve ezana sahip çıkmayı seçti. 15 Temmuz gecesi ayağa kalkan aziz milletimiz tarih olmaya razı olmadı, tarih yazmayı başardı. Bizler o gece, hainlerin emellerini kursaklarında bırakan milletimizin destansı direnişine ve cesaretine, bedenlerini bu vatan için siper eden şehitlerimizin şehadetine, gazilerimizin kahramanlıklarına şahit olduk. Bu aziz millet, millî ve manevî değerlerimizi istismar etmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğini, fitne karşısında tek yürek olacağını o gün gösterdi” dedi.

 

“KİMSENİN BUNLARI BOZMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

 

Cumhuriyet tarihimizde defalarca benzer saldırılara maruz kalan milletimizin, 15 Temmuz'da bir daha aynı felakete izin vermeyeceğini cümle aleme ilan ettiğini kaydeden Başkan Çetin, “15 Temmuz, son devletimizi yıkarak vatanımızı ele geçirmeye çalışanlara, bunun ancak milletimizin son ferdi de son nefesini verdikten sonra mümkün olabileceğinin ifadesidir.Türkiye, birliğiyle, beraberliğiyle güzeldir. Biliyoruz ki Türkiye, dostluğuyla, kardeşliğiyle güzeldir. Kimsenin bunları bozmasına izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü o gece yaşadığımız kutlu kucaklaşmayı bize ilelebet hatırlatacaktır. 15 Temmuz gecesi, şehadete uğurladığımız yiğitlere Allah'tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum” dedi.

 

ÖDÜLLERİ VERİLDİ

 

15 Temmuz konulu sinevizyon gösteriminin ardından 15 Temmuz konulu yarışmalarda dereceye girenlerin ödülleri verildi. “Öğrenci gözüyle 5.yılında 15 Temmuz”yarışmada kompozisyon dalında birinci olan Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Nurcihan Ak’a ödülünü Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu  verirken, şiir dalında birinci olan Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Meryem Bülbül’e de ödülünü Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin verdi. Resim dalında birinci olan İbni Sina İlkokulu öğrencisi İremsu Ergül ise ödülü Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz’ın elinden aldı. Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  “Millete Sesleniş” konuşması da ekrandan canlı olarak aktarıldı. Düzenlenen etkinlikler gece yarısı şehitlerimiz için sela okunması ile sona erdi.

 

 Haber/Gülveren ALTUNOĞLU

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
Size en çok güven veren siyasi isim kimdir?
Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Devlet Bahçeli
Meral Akşener
Temel Karamollaoğlu
Ahmet Davutoğlu
Ali Babacan
Mustafa Destici
Muharrem İnce
Mustafa Sarıgül
Doğu Perinçek
Hiçbiri
Malkara’da kaza: Anne, baba ve oğlu yaralandı
Malkara´da 4 aracın karıştığı zincirleme kaza: 7 yaralı
Kimya fabrikasında yangın
Sokak hayvanı geçici bakımevi izni verildi
bu çevre faciasını kimse görmüyor mu?
Yetkililer vatandaş kadar duyarlı değil
Kapaklı’da elektrik kesintisi
Bulvarda Şenlik Var
Yoncalı Barajı’ndan müjdeli haber
Kazak Gölü Mesire Alanı dışında piknik yapmak yasaklandı
Beyin tümörlerinde psikoloji göz ardı edilmemeli!
Bin kişi kapasiteli mobil aşevi hizmete hazır
Başkan Albayrak Saray’da muhtarlarla buluştu
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir