Soydaşlarımız 11 Temmuz’da yeniden sandığa gidiyor    4007 Tübitak Bilim Şenliği başladı    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    25 Haziran 2021 Cuma   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Kapaklı’da muhalefet hakimiyeti

Kapaklı Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı’nın 2’nci oturumunda komisyon raporlarını görüştü. Teröristler tarafından döşenen mayına basarak iki bacağını kaybeden Gazi Tarık Cür’e 400 bin TL nakdi yardım yapılmasını oy birliğiyle kabul eden meclis, Ravza Camii ve Külliyesi’ne yardım yapılması talebini de görüştü. Komisyonun 400 bin TL yardım yapılmasına ilişkin kararına itiraz eden AK Partili Meclis Üyesi Adem Sekmen, 600 bin TL yardım yapılmasını önererek bunun oylanmasını istedi. Meclis Başkan Vekili Naciye Topçu’nun ‘komisyon çalışmalarının devam etmesi’ yönündeki önerisi kabul edilmezken, 400 bin TL yardım yapılmasına ilişkin komisyon raporu da oy çokluğuyla reddedildi. Ravza Cami ve Külliyesi için Kapaklı Müftülüğü’ne 600 bin TL aktarılması CHP’li meclis üyelerinin yanı sıra AK Partili Meclis Üyeleri İbrahim Aktürk, Adem Sekmen, Veysel Güven ile MHP’li Meclis üyeleri Serkan Genç, Emrah Sevinç ve Feyzullah Yorulmaz’ın oylarıyla meclisten geçti.

Kapaklı’da muhalefet hakimiyeti
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 04.06.2021 17:20 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Kapaklı Belediye Meclisi, Haziran Ayı Olağan Toplantısı’nın ikinci oturumunu bugün saat 14.30’da yapıldı. Ankara’da olan Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in katılmadığı toplantıya Meclis Başkan Vekili Naciye Topçu başkanlık etti.

 

KAPAKLI MECLİSİ TOPÇU BAŞKANLIĞINDA TOPLANTI

 

Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan ve plantıda komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda ilk olarak ‘ilçe sınırları içinde işlek caddelerden birine İstiklal Marşı Caddesi isminin verilmesi’ talebine ilişkin İmar Komisyonu Raporu görüşüldü. Komisyon raporunda ilçe sınırlarında 3 farklı mahallede Namık Kemal Caddesi isminin yer aldığı tespitinin yapıldığı belirtilirken, Karaağaç Mahallesi’nde bulunan Namık Kemal Caddesi isminin İstiklal Marşı Caddesi olarak değiştirilmesine ilişkin komisyon raporu meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

 

KOMİSYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

 

Mimar Sinan Caddesi sınırları içerisinde yer alan Namık Kemal Caddesi isminin de Andımız Caddesi olarak değiştirilmesine ilişkin İmar komisyonu raporunun oy birliği ile kabul edilmesinin ardından, mülkiyeti belediyeye ait olan Saray Büyükyoncalı Mahallesi 2026 ada 1 numaralı parselde bulunan taşınmazın tahsis kararının kaldırılması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu Raporu görüşüldü. Konuya ilişkin komisyon çalışmalarının devam etmesi oy birliğiyle kabul edildi.

 

 

REVİZYON UYGULAMA İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ KABUL EDİLDİ

 

Atatürk Mahallesi 176-180-1687 adalar ile 180 adanın kuzeyinde yer alan tescil harici alana ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı değişikliğinin kabul edilerek onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderilmesinin oy birliği ile karara bağlanmasının ardından, Pınar Bulvarı Sağlıklaştırma ve Yenileme inşaatı bedelinin tamamının belediye bütçesinden karşılanması konusunda da Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu çalışmalarının devam etmesi kararlaştırıldı.

 

TARIK CÜR’E 400 BİN TL YARDIM

 

Toplantı Türkiye Belediyeler Birliği’nin talebi doğrultusunda ‘Hayat Boyu Öğrenme’ adının ilçede herhangi bir yola verilmesi talebine ilişkin İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi ile devam ederken, konuyla ilgili komisyon çalışmalarının devam etmesine karar verildi. Belediye mülkiyetinde bulunan Cumhuriyet Mahallesi 491 ada 6 nolu parselde yer alan 316 metrekarelik arsa vasfındaki taşınmazın satışa çıkarılmasının uygun olduğuna ilişkin komisyon raporunun kabul edilmesinin ardından 2019 yılında Hakkari’de teröristler tarafından döşenen mayına basarak iki bacağını kaybeden Uzman Onbaşı Tarık Cür’e 400 bin TL nakdi yardım yapılması konusu da komisyon raporu doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. CHP’li Komisyon Üyeleri Muzaffer Yıldıran ve Yalçın Hal, diğer gazi ve şehit yakınları için de bu tür yardımların yapılmasını istedi.

 

KOMİSYON RAPORU REDDEDİLDİ

 

Telekominikasyon altyapı ve şebekelerinden alınması gereken Geçiş Hakkı Bedeli Ücret Tarifesine ilişkin komisyon raporunun kabul edilmesinin ardından, Kapaklı Müftülüğü tarafından yapımına başlanan Ravza Camii ve Külliyesi’ne yardım yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu görüşüldü. Komisyon oy birliğiyle cami için Kapaklı Müftülüğü’ne 400 bin TL kaynak aktarılması ve bu doğrultuda ortak hizmet projesi yapmak üzere belediye başkanına yetki verilmesine karar verdi. Gündem maddesiyle ilgili söz alan AK Partili Meclis Üyesi Adem Sekmen, 400 bin TL’nin caminin ihtiyaçları için yeterli olmadığını belirterek 600 bin TL yardım yapılması önerisinde bulundu ve bunun oylanmasını istedi. CHP Grup Sözcüsü Halil İbrahim Erkan da bu talebin ardından hem komisyon raporunun hem de 600 bin TL yardım yapılması konusunun oylanması gerektiğini ifade etti. Yapılan oylamada Ravza Cami ve Külliyesi’ne 400 bin TL yardım yapılmasına ilişkin komisyon raporu CHP Grubu ile AK Parti grubundan İbrahim Aktürk, Adem Sekmen, Veysel Güven ve MHP Meclis üyeleri Serkan Genç, Emrah Sevinç ve Feyzullah Yorulmaz’ın oylarıyla reddedildi.

 

400 BİN TL YERİNE 600 BİN TL

 

Bunun üzerine, 600 bin TL yardım yapılması oylanırken, 600 bin TL’lik yardım CHP’li Meclis Üyeleri, AK Parti grubundan İbrahim Aktürk, Adem Sekmen, Veysel Güven ve MHP Meclis üyeleri Serkan Genç, Emrah Sevinç ile Feyzullah Yorulmaz’ın oylarıyla meclisten geçti. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere Devlet Malzeme Ofisi’nden 1 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu alınmasına ilişkin komisyon raporunun oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetim Genel Müdürlüğü tarafından belediye adına tahsis edilerek belediye hesaplarına gönderilen 1 milyon TL şartlı nakdi yardımın kabul edilmesi ve yardımla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na verilecek taahhütname ve protokolü imzalamak üzere belediye başkanına yetki verilmesine ilişkin komisyon raporu da oy birliği ile kabul edildi. Gazi Tarık Cür’e bir arsa alınarak üzerine ev yapılması amacıyla düzenlenen yardım kampanyası için açılan hesapta toplanan 84 bin 111,69 TL’nin bahse konu amaç için kullanılmak üzere şartlı bağışın kabulünün uygun olduğu yönündeki komisyon raporu da görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Toplantının son gündem maddesinde de MHP’li meclis üyeleri Serkan Genç ve Emrah Sevinç’in sunduğu ‘Mescid-i Aksa isminin herhangi bir park, sokak ve caddeye verilmesi’  konulu önergeye ilişkin İmar Komisyonu raporu görüşülürken, komisyon çalışmalarının devam etmesine karar verildi.

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
Size en çok güven veren siyasi isim kimdir?
Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Devlet Bahçeli
Meral Akşener
Temel Karamollaoğlu
Ahmet Davutoğlu
Ali Babacan
Mustafa Destici
Muharrem İnce
Mustafa Sarıgül
Doğu Perinçek
Hiçbiri
Dualarla sonsuzluğa uğurlandı
Arkeolojik kazı başlıyor
Zabıtadan dilenci operasyonu
Yaz aylarında doğru egzersiz nasıl yapılır?
Sınav öncesi doğru beslenmeye dikkat!
Malkara’nın 6 mahallesinde afet eğitimi verildi
Yunusbey Caddesi’nin çehresi değişiyor  
Yerli tohum kullanımı yaygınlaştırılacak
İş birliği protokolü imzaladılar
Davutoğlu, Çerkezköy’de gençlerle buluştu
38 milyon liralık dev operasyon 
Lüleburgaz trafiği rahatlayacak
Deri kanseri hakkında doğru sanılan 10 yanlış
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir