153 yıldır dünyada iyiliğin timsali

29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla mesaj paylaşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Türk Kızılay'ının ülkemizde ve tüm dünyada yüce dinimiz Ä
GÜNDEM 2.11.2021 16:44:00 0

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Kızılay Haftası dolayısıyla mesaj paylaştı.

 

“SAYGIN YARDIM KURULUŞLARININ BAŞINDA”

 

Türk Kızılay’ının savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek arzusundan doğduğunu ve 1868 yılından günümüze kadar özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü hizmetleriyle dünyanın saygın yardım kuruluşlarının başında yer aldığını belirten Vali Yıldırım, “Türk Kızılayı, ülkemizde ve tüm dünyada yüce dinimiz İslam’ın değerlerini ve insan haklarını referans alarak doğal afetlerde, savaşların yaşandığı anda ve sonrasında zor duruma düşmüş insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırarak 153 yıldır dünyada iyiliğin timsali olmaktadır” dedi.

 

“TEKİRDAĞ’DA DA HAYATA GEÇİRİLDİ”

 

Kızılay’ın savaş ve afet durumlarında insani yardım ulaştırmanın yanında kan hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim ve gençlik alanlarında da faaliyetler gösterdiğini belirten Vali Yıldırım, “Türk Kızılay’ının eğitim faaliyetleri kapsamındaki hizmetlerinden biri de ilimizde hayata geçirildi. Hayata geçirilen bu hizmet, Türk Kızılay’ının "81 İl 81 Anaokulu Projesi" çerçevesinde hayırsever Sadık Ağca tarafından yaptırılan 160 öğrenci kapasiteli Selvi Ağca Kızılay Anaokulu’dur. Okulun resmi açılışını, 21.09.2021 tarihinde Önceki TBMM Başkanı Sayın Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım Hanımefendi, Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, hayırseverimiz Sadık Ağca ve eşi Selvi Ağca’nın katılımıyla gerçekleştirdik. Devletimizin kaynakları ve hayırseverlerimizin desteği ile çocuklarımızın iyi şartlarda eğitim alması, onların her anlamda gelişimine katkı sağlamak için gerekli çalışmaları yürütmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

KAN BAĞIŞI ÇAĞRISINDA BULUNDU

 

Türk Kızılay’ının milletimiz için aynı zamanda bir övünç vesilesi de olduğunun altını çizen Vali Yıldırım, “Kızılay, milletimizin paylaşma ve dayanışma duygularından güç alarak iyiliklerin, güzelliklerin, hayırların artmasına vesile olmaya dün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Bizler de, maddi imkanlarımızın elverdiği ölçüde Kızılay’a maddi bağışta bulunalım, sağlık durumumuz kan vermeye uygunsa Kızılay Kan Bağışı Noktalarına kan bağışı yapalım. Bu vesileyle, insanların acısını önleyerek ve hafifleterek insanlık adına büyük görevler üstlenen Türk Kızılayı çalışanlarının ve destekleyen hayırseverlerimizin nezdinde bütün vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutluyor, bu faaliyetlerin yürütülmesinde emeği geçen tüm hayırseverlerimize teşekkürü borç biliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Haber / Buse SERİN