118 üreticiye 763 adet kovan desteği sağlandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan "Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi" kapsamında Şarköy ilçesindeki ür
EKONOMİ 6.07.2018 14:47:00 0

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından "Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi" kapsamında Şarköy ilçesindeki 118 üreticiye 763 adet kovan dağıtıldı.

 

 

"ŞARKÖY ÖZEL BİR FLORAYA SAHİP"

 

 

'Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi' kapsamında düzenlenen programda konuşma yapan Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, " Şarköy ilçesi çok geniş bir ürün grubu ile çok özel bir floraya sahip. Biz bu projeyi hazırlarken 30 kovan alt sınırını getirdik. Bu proje ile üreticiler aile ve ülke ekonomisine katkı sağlamasını hedefledik. Tarımsal Hizmetler Daire başkanlığımızın çok çeşitli konularda yürüttüğü projeler var. Çalışmalarımıza kesintisiz olarak devam ediyoruz" dedi.

 

 

763 KOVAN DESTEĞİ

 

 

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan'dan ardından konuşma yapan Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarım ile ilgili bütün köylerimize dokunmaya çalıştı. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı her türlü konuda il genelinde her konuda projeleriyle destek oldu. Yeni kurulan 30 büyükşehir içinde bu boyutta çalışma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesidir.  Huzurlarınızda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Öğrendim ki 763 kovan dağıtımı yapılacak. Üreticilerimiz bu kovanları alacak ve florası çok farklı olan ilçemizde çok kaliteli ballar üretecekler" dedi.

 

 

"DÜNYA ÇAPINDA YERİNİ ALACAĞINA İNANIYORUM"

 

 

Programda son olarak konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tarıma gönül vermek ve proje yürütmek severek yapılacak bir iştir. Bizim de en büyük şansımız Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanımız Hacı Aslan ile çalışmak oldu. Biz bu projeyi yaparken hiçbir beklentimiz yok. Bu proje sadece bal üretimi açısından değil, polinasyonla beraber burada ürün ve kaliteyi arttırdığı için çok amaçlı bir proje olduğunu görüyoruz. Şarköy ilçemize Allah her türlü güzelliği vermiş. Bu kapsamda Şarköy balının dünya çapında yerini alacağına inanıyorum. Bu projenin Şarköy ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum" sözlerini söyledi.

 

 

2 BİN 45 KOVAN DAĞITIMI YAPILDI

 

 

'Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi' kapsamında Şarköy ilçesinde 118 üreticiye 763 adet kovan dağıtımı yapıldı. 2015 yılından bugüne verilen 763 kovan ile birlikte 140 üreticiye toplamda 2 bin 45 kovan dağıtımı yapıldı. Şarköy ilçesinde 140 arıcıdan 47 kişinin kovan sayısı 30'a tamamlandı.

 

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU