Çerkezköylülere sorduk: Yarın erken seçim olsa kime oy verirsiniz?    Kentsel Dönüşüm Projesi’nin detayları değerlendirildi    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    17 Ocak 2021 Pazar   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

30 Nisan’a kadar başvuru yapılabilecek

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele etmek ve bu kapsamda çalışan kamu kurumu, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları ve KOBİ’lere destek olmak amacıyla COVİD-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programı ilan edildi. Programdan faydalanmak isteyenlerin başvurularını KAYS (Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi) üzerinden 30 Nisan saat 18.00’e kadar yapabileceği belirtildi. 

30 Nisan’a kadar başvuru yapılabilecek
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 03.04.2020 10:27 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 

Program kapsamında proje hazırlayan ve başarılı bulunan yararlanıcılara 3 milyon TL toplam destek verileceğini kaydeden Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, proje başına asgari destek tutarının 100 bin TL, azami destek tutarının ise 400 bin TL olacağını belirtti. Çin’in Wuhan şehrinde Aralık 2019’da ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (COVID-19) hızla dünya genelinde yayılarak küresel bir salgın haline geldiğini dile getiren Şahin, koronavirüsün 11 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edildiğini kaydetti. Trakya Bölgesinin Yunanistan’a 2 sınır kapısına, Bulgaristan’a ise 3 sınır kapısına sahip olması ve ayrıca 15 milyon nüfusa ev sahipliği yapan ve yıllık 10 milyon turist ağırlayan İstanbul’a komşu olmasının virüsle mücadelede riskli bir bölge olmasına yol açtığını söyleyen Şahin, “Bununla beraber ülkemizde şimdiye kadar alınan önleyici ve koruyucu tedbirlere rağmen COVID-19 vakalarının ve can kayıplarının artması bölge açısından da risk oluşturuyor. Bölgemiz 2017 TÜİK verilerine göre 5 bin 536 adet toplam hastane yatağına, 2 bin 943 toplam hekim sayısına sahiptir ve yüz bin kişi başına toplam hastane yatak sayısına (313 yatak/100.000 kişi) göre 26 bölge içerisinde 9. sırada yer alıyor ve Türkiye ortalamasının (279 yatak/100.000 kişi) üzerinde bulunuyor” dedi. 

 

YÜZDE 50’SİNDEN FAZLA OLAMAYACAK

 

COVİD-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesini hedefleyen programın öncelikleri arasında virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması, halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları, salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesinin yer aldığını belirten Şahin, “Program kapsamında proje hazırlayacak olan kar amacı gütmeyen kurum/kuruluşlar için destek, projenin toplam uygun maliyetinin yüzde 25’inden az olamayacak ve yüzde 100’ünü aşamayacak; kar amacı güden işletmeler için destek, projenin toplam uygun maliyetinin yüzde 25’inden az ve yüzde 50’sinden fazla olamayacak. Programın uygun başvuru sahipleri KOBİ’ler, mahalli idareler (Belediyeler, İl Özel İdareleri, Köy Muhtarlıkları ve Mahalli İdare Birlikleri), diğer kamu kurum ve kuruluşları (Valilikler, Kaymakamlıklar, Bakanlık bağlı ya da ilgili Bölge, İl ve İlçe Müdürlükleri, Bakanlıklara bağlı ya da ilgili Kurum, Kuruluş, Merkez, Enstitü ve Başkanlıklar vb.), üniversite rektörlükleri ve kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları (TOBB’a bağlı odalar ve borsalar, esnaf ve sanatkârlar odaları, meslek odaları ve bunların bir araya gelmek suretiyle oluşturdukları üst kuruluşlar) olacak. Programdan faydalanmak isteyenler başvurularını KAYS üzerinden 30 Nisan saat 18.00’e kadar yapabilecek” dedi. 

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
Koronavirüsle mücadelede alınan tedbirleri yeterli buluyor musun?
Evet. Yeterli buluyorum
Hayır. Yeterli bulmuyorum
Fikrim yok
Dezenfektan Çeşmesi uygulaması kırsal mahallelere de taşındı
Büyükşehir, kapalı iş yerlerinden kira almayacak
Dolandırıldığını gelen icra tebliği ile anladı
Evinde ölü bulundu
Şarköy'de fırtına ağaçları devirdi
Şarköy'de heyelan yolu kapattı
Durduran araçta sahte içki ele geçirildi
Albayrak: Vatandaşlarımızın yaralarını el birliğiyle saracağız
Hava kirliliği şikayetleri değerlendiriliyor
Belediyeden sağlık çalışanlarına destek
Tekirdağ’da ikinci Bebe Kütüphanesi Kapaklı’da kurulacak
Bakanlıktan öğrencilere tablet bilgisayar ve internet desteği 
İtfaiye, 2020’de 549 yangına müdahale etti
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir