Giyim pazarı son kez kuruldu    ‘Siz isteyin, biz kapınıza kadar getirelim’    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    29 Mart 2020 Pazar   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

AK Partililer gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, İl Başkanı Mestan Özcan, Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök ve partililer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Çerkezköy’de görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. 

AK Partililer gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 10.01.2020 16:49 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Dün saat 10:00’da Çınar Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, doğrudan teminler konusunda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı eleştirerek “Geçtiğimiz yıl Mart ayında yapılan seçimlerde 3 ilçeyi AK Parti kazandı. Kazandıktan sonra ilk iş doğrudan teminleri web sayfasından yayınlamak oldu” dedi. Çerkezköy Belediyesi’nde de ihalenin büyük bir çoğunluğunun doğrudan temin ile yapıldığını, doğrudan teminin acele yapılması gereken işlerde kullanılması gerektiğini söyledi. Belediye tarafından çoğu ücrete zam yapıldığını, daha önce ücretsiz yapılan nikah kıyma işlemine de ücret getirildiğini söyleyen Kök “Kimse seçim döneminde verdiği sözleri unutmasın. Kızılpınar meydanında Çerkezköy Belediye başkanı Vahap Akay, ruhsat ve iskan ücretlerinde indirim yapacağını, Kızılpınar’ı çok farklı bir gelecek beklediğini 5 yıllık süreyi altyapı ile geçirdiklerini, bundan sonra üstyapıya gireceklerini dile getirdi.  Kızılpınar’da hiçbir park bahçe yapılmadı. Tam tersi belde belediye bütçesi ile Kızılpınar Belediyesi’nin yaptığı üç dört park alanı da yıkıldı. Şu an vatandaşın kullanabileceği hiçbir park yok” dedi. 

 

“9 AYDA ÇERKEZKÖY’E ÇİVİ ÇAKILMADI”

 

9 ayda Çerkezköy’de bir çivi çakılmadığını söyleyen İlçe Başkanı Ümit Kök “Her tarafı pislim götürüyor. Çöp konteynerleri delik. Daha bunları çözememiş bir belediye başkanı gidiyorlar Tekirdağ’ın çöpü Kızılpınar’da, Veliköy’de bir tesis yapılacak orada ‘tavşana kaç, tazıya tut’ hesabı kendi büyükşehir belediyeleri yetkisinde olan bir konuyu sanki AK Partililer bunu Çerkezköy’e getirmeye çalışıyormuş gibi lanse ediyor. Yaptırmayacağım diye şov yapıyorlar, yaptırmayacak yer büyükşehir belediyesi, Büyükşehirde çoğunluk CHP’de. Çerkezköy Belediye başkanı da burada ‘yaptırmayacağım’, ‘yakarım’, ‘yıkarım’ diye kendi içlerinde şov yapıyor. Neden çünkü 9 aydır hiçbir icraat yok” dedi. 5 buçuk yılda da herhangi bir icraat yapılmadığını, Büyükşehir Belediyesi’nin yapmaya çalıştığı bir iki projenin de yarım yamalak olduğunu söyleyen Kök “Yarı olimpik yüzme havuzu yarım kaldı. Kültür Merkezi’nin açılışı seçimden önce yapıldı. Vatandaşlarımız halen Kültür Merkezi’ni kullanamıyor. Kısmetse bu pazartesi günü açmayı planlıyorlar. Burası bitmediyse, teslim almadıysanız buranın açılışını yapıyorsanız bu da bir suçtur” dedi. 

 

“2020’NİN İLK TOPLANTISINI ÇERKEZKÖY’DE YAPMAK İSTEDİK”

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan da her ay bir ilçede toplanacaklarını, 2020 yılının ilk basın toplantısını Çerkezköy’de yapmak istediklerini ifade etti. Basın mensuplarının şikayet problemlerini tespit etmek için çalıştay düzenlemek istediklerini ifade eden Özcan, “Katma Değer Vergisi birçok sektörde düştü ama basın mensupları hala yüzde 18 katma değer vergisi ile cebelleşiyor. Günlük gazetelerin çoğu resmi ilan alıyor. Ödemeler Basın İlan Kurumu vesilesi ile yapılıyor.  45 gün önceden de alınmıyor diye biliyorum. Oysa kestiğiniz faturaların vergilerini siz 30 günde ödüyorsunuz. 15 günlük bir feragatınız oluyor. Yerel basının alanı dar. Resmi kurumların ilanlarını, ben baktım, inceledim. Yaklaşık yüzde 80’i İstanbul’daki gazeteler alıyor. Anadolu’da 7 bin civarında basın ile uğraşan yerel basın mensubu var ama bunlar maalesef bu ilanların gelirlerinden ancak yüzde 20’si kadar yaralanıyor. Burada hak ve adalet konusunda bir sıkıntı var. Bunu bakanlıklar veya Cumhurbaşkanlığı nezdinde bizin dile getirmememiz gerekir” dedi. 

 

“İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Tekirdağ ziyareti sırasında Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın Arada kaldığı fotoğraf karesi ile ilgili de konuşan Özcan “Sayın valimizi töhmet altında bırakacak hamleler yaparak, anlık çekilmiş bir fotoğraf karesi ile algı ile bizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. O fotoğraf için özür dilerim.  Çünkü o fotoğraf mülki amir olarak başımızın üstünde tuttuğumuz, çok sevdiğimiz valimizin arkada olmasına sebebiyet veren bir durum. Ondan sonra valimiz yanımıza gelmiş, sonrasında çekilen fotoğraflar da var. Bir saniyeliğine o fotoğrafta arkada kalmış valimiz. Bundan sonra dikkat etmeye çalışırım” dedi. Çerkezköy’ün her zaman siyasi alanda kendilerine büyük destek verdiğini, Çerkezköy’e vefa borçları ve hizmet etme aşklarının çok fazla olduğunu ifade eden AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel de “Başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa Şentop’un önderliğinle bizler, il başkanlığımız, ilçe başkanlığımız, belediye meclis üyelerimizle beraber Çerkezköy ve Tekirdağ halkımızın bizlerden beklediğinin en iyisini yerine getirebilmek için büyük bir gayret içerisindeyiz” dedi. 

 

“TEKİRDAĞ HALKI BUNA BİR SON VERECEK” 

 

Seçimlerde yerel yönetimlerin yeniden şekillendiğini, Çerkezköy’de de yapılan seçimlerde büyük vaatler veren Çerkezköy Belediyesi yönetiminin taahhüt ettiklerinin de çok uzağında bir yönetim sergilediklerini, hep patinaj yaptıklarını ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapamadıklarını da hep başkalarına havale ederek, havale etme kültürünü devam ettirdiklerini söyleyen Mustafa Yel, “Tekirdağ Büyükşehir olduktan sonra ödenekler de oldukça arttı. Ben bunu söylemekten artık imtina ediyorum ama karşımızdakiler sürekli bunları öne sürüyor. 2014 yılı ile başlayan süreçten beri iller bankasından Tekirdağ’a aktarılan ödenekler ve yerel kaynakların toplamı ile TESKİ ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 6 yılda kullanmış olduğu ödenek miktarı yaklaşık olarak 9 milyar lira. Bir de ilçe belediyeleri var. Bunlarla birlikte bu rakamın fevkalade arttığını, yaklaşık 15 milyar liraya yakın Tekirdağ’da 6 yıl boyunca kullanmak üzere bütçelerinin olduğunu biliyoruz.  Ama Tekirdağ’ın sorunlarını bilmeyen, Tekirdağ için dertlenmeyen bir kadro ile karşı karşıyayız. Ben inanıyorum ki 2024 seçimlerinde Tekirdağ halkı buna bir son verecek” dedi. 

 

“BİR HERKESE HİZMET ETME KONUSUNDA GÖNÜLLÜYÜZ”

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanının “Bize onu vermediler, bunu vermediler” diye açıklamalarda bulunduğunu fakat bu konuları resmi olarak kendilerine dile getirmediğini, proje olarak sunmadığını söyleyen Yel “Bize dile getirdikleri zaman onları da yarı yolda bırakamayız. Kim Tekirdağ’a hizmet edecekse biz anlından öpecek şiara sahibiz. Biz herkese hizmet etmek konusunda gönüllüyüz. Bu konuda biz hayatımızı vakfetmiş insanlarız” dedi. Sağlıkla ilgili de konuşan Milletvekili Mustafa Yel, “Kapaklı Devlet Hastanesi’nin arsa sorununu bu ocak ayı içerisinde çözmeyi planlıyoruz. Her şey hazır. Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü de bu konuda yapmış olduğu protokol gereği inşallah gerekli olan çalışmayı yapacak ve birkaç ay içerisinde 100 yataklı Kapaklı Devlet Hastanemizin temelini attıktan sonra Çerkezköy Devlet Hastanemizde yaşanan sorunların giderilmesi için de gerekli yatırımlar yapılacak.  Buraya gelmesi gereken sağlık çalışanlarımızın daha fazla olması ve yeterli olabilmesi için de Sağlık Bakanlığımız ile gerekli görüşmelerimiz var. Bu konuda da çalışmaları tamamlamış olacağız. Hem sağlık alanında hem eğitim alanında Çerkezköy’ümüzün beklentilerinin farkındayız.  Bu anlamda tekli eğitime geçebilmek için en fazla yatırımın yapıldığı iki ilçeden biri Kapaklı ve Çerkezköy ilçelerimiz” dedi. Kahvaltının ardından Mustafa Yel, Mestan Özcan, Ümit Kök ve partililer Tüerkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar’ı, Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt.Nihal Küçükyazıcı’yı ve Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi.Fergan Genç’i ziyaret etti. 

 

Haber / Emre BOZ

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
YEREL SEÇİMLERDE MARMARA HABER GAZETESİNİN HABER VE HABER PERFORMANSINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?
ÇOK İYİ
İYİ
KÖTÜ
ÇOK KÖTÜ
Çerkezköy’de 65 yaş denetimi
‘Siz isteyin, biz kapınıza kadar getirelim’
Giyim pazarı son kez kuruldu
Büyükşehirde telekonferanslı toplantı
Üretime 'koronavirüs' arası
Çorlu'da yurtlara yerleştirildiler
Küçük esnaf krediye hücum etti
Vefa Sosyal Destek Grubu sahada
Pazarda sadece meyve ve sebze satışı yapılıyor
Kapaklılı esnaflara koronavirüs denetlemesi 
‘Fabrikalarda hiçbir koşulda çıkış olmayacak’
Süleymanpaşa Belediyesi maske üretiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz güçlü bir milletiz, hep birlikte başaracağız
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir