2021 ve 2022 yatırımların ortaya çıkacağı yıllar olacak    820 olayın yüzde 92’si aydınlatıldı    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    13 Ağustos 2020 Perşembe   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

“Bu meydanlar taşımayla değil, gönül birlikteliğiyle doluyor”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İstasyon Mahallesi sakinleri ile buluştu. Konuşmasında Çerkezköy'ün ilk yerleşim bölgesi olan İstasyon Mahallesi'nin tarihine de değinen Akay, “Bu seçim yeni projelerle yeni hedeflerle Çerkezköy’ün geleceğine koşma seçimi. Bu seçim Çerkezköy’ün geleceğini öksüz bırakanlara bir kere daha ‘ben o günleri unutmadım’ deme seçimi. Bu seçim parasına güvenerek her şeyi satın alabileceklerini düşünenlere bu işin gönül meselesi olduğunu gösterme seçimi. Bu seçim yalana dolana, sahte trollere, iftiralara sandıkta cevap verme seçimi. Bu seçim şehrini tanımayan ithal danışmanlara ‘güle güle’ deme seçimi. Bize gönül veren insanlarla mütevazi bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Taşıma yok, toplama yok. Para dağıtımı yok. Başka adayları çıkarıp finanse etmek yok. Erzak paketlerimiz yok. Çorap da dağıtmıyoruz. Peki ne var? 5 yıldır ayırmadan ayrıştırmadan vatandaşlarımızla kurduğumuz gönül birlikteliği var. Bu meydanlar böyle gönül birlikteliği ile doluyor” dedi.

“Bu meydanlar taşımayla değil, gönül birlikteliğiyle doluyor”
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 22.03.2019 13:24 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, mahalle mitinglerini önceki akşam İstasyon Mahallesi’nde sürdürdü.

 

 

 

 

“VERGİ ALMAYIN YÜZDE 70 UCUZLATACAĞIM”

 

Önceki akşam saat 19:30’da İstasyon Mahallesi Muhtarlığı yanında düzenlenen mitingde meclis üyesi adayları tek tek sahneye çağırılarak tanıtıldı. Mitingde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bu coşku ile adım adım adım adım yükselerek, 31 Mart akşamı 12'de 12 yaparak şaha kalkacağız. Bu arada vatandaşın bu coşkusunu gören, kendi yaptırdığı anketlerle bu coşkuyu da gören AKP iktidarının temsilcileri bir telaş içerisine bir panik içerisine girdiler. Önceden çok güvendikleri anket sonuçlarına da artık güvenmez oldular. Çünkü anketler her şeyi söylüyor. Bu arada Çerkezköy'ün karar verdiğini görünce bir takım vaatlerde bulunuyorlar.'Suyu yüzde 50 ucuzlatacağız' gibi vaatlerde bulunuyorlar. Hiç kimse durup dururken vatandaşların aklını bulandırmasın. Hiç kimse vatandaşına pahalı su içirmez. Türkiye'de 30 tane büyükşehir belediyesi var. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni kurulmasına rağmen 19 tane daha büyükşehir belediyesi bizden daha pahalı su satıyor. Hükümet su bedelinden atık su bedeli almayın dediği anda biz onu almayacağız. Ama yasal olarak su bedelinin yüzde 100’üne kadar atık su bedelini alacaksınız diyor. Biz yüzde 50'sini alıyoruz. Faturanın aşağı kısmına baktığınız zaman kdv, ötv, katı atık bedeli bunların hepsi var. Yani 10 ton suya biz TESKİ olarak 36 lira para alıyoruz. Alt kısımdaki 46 lirada devlete vergi olarak gidenler. Gelip burada vatandaşlara ‘ben suyu ucuzlatacağım ‘diyenlere söylüyorum. Sen bu vergileri alma ben suyu yüzde 70 ucuzlatacağım” dedi.

 

 

 

 

“BAHARIN MÜJDECİSİ İSTASYON MAHALLESİ”

 

Mitingde konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bugün 21 Mart hayatımıza artı değer katan down sendromlu kardeşlerimizin günü bugün. Sevgiyle kucaklıyorum hepsini” derken, baharın müjdecisi nevruz bayramını da kutladı. Çerkezköy’ün ilk yerleşim bölgesi olan İstasyon Mahallesi’nin tarihine değinen Akay “Martın sonu bahar, baharın müjdecisi İstasyon Mahallesi. Saraç Niyazi’nin, Sobacı Adem’in, Zahireci Kamil Hızlı’nın, Kenan Malkoç’un, Mehmet Gürsoy’un, Mustafa Gürsoy’un, Mandıracı Hamdi’nin, Bulgar Ahmet’in, Bozacı Kadir’in, Kasap Salim’in, Bakkal Muhsin’in, Hasan Gürsoy’un, Mehmet Asbaş’ın, Hacı Nalbant’ın, Abdurrahim Amcamın, Mehmet Er’in, Sabri Ömer’in, Sabri İşçan’ın, Ömer İşçan’ın, Kahveci İltan'ın, Kahveci Rıdvan Yılmaz’ın, Gazozcu Halit Ağa’nın, Foto Osman’ın, Lokantacı Halil Kaşarcı’nın, Lokantacı Ali Akay’ın, Hoşgör Ahmet’in, Terzi Şevket’in, Terzi Ömer Butçu’nun, Hasan Kırım’ın, Terzi Hacı Fahri Zümbül’ün, dedem Bakkal Vahap Akay’ın, Motor Erdoğan Yazgan’ın, Muhasebeci İhsan’ın, Demiryolcu Ali Sencar’ın, Zehir Şefin, Doktor İbrahim Kaşarcı’nın İstasyonu. İstasyon’un çınarları, Terzi Münir’in İstasyonu. Terzi Emin Baltalı’nın, Bakkal Rüştü Yılmaz’ın, Amcam Fadıl Akay’ın, Manav Selahattin’in, Manav Ali Er’in, Elektrikçi Tuncay’ın, Foto Ziya Süren’in, Terzi İsmail’in, Berber Recep’in, Fırıncı Mehmet’in, Köfteci Fahrettin’in, idolüm, büyüğüm, babam Metin Akay’ın İstasyonu. Adlarını unuttuğum tüm büyüklerime selam olsun. Ray kokulu mahallem İstasyon. Tren düdüğünün kulaklarımı çınlattığı İstasyon. Kısa pantolonla çocukluğumun mahallesi İstasyon. O günlerden, küçük bir kasabadan büyüye büyüye bugünlere gelen Çerkezköy’üm. İstasyon’dan başlayan küçük kasaba büyüye büyüye, birleşe birleşe bir sanayi kentine dönüştü. Ve bu dönüşümün temellerini atan, sanayileşmenin önünü açan, İstasyon Mahallemin büyüğü, Belediye Başkanımız Hikmet Uğraş’ın mahallesi İstasyon. Şükranla ve minnetle anıyorum kendisini. Yine eski Belediye Başkanımız Mehmet Uz’un İstasyonu.  Selam olsun Mehmet abime” dedi.

 

 

 

“GÖNÜL İTTİFAKLARI KURDUK”

 

Çerkezköy’de 5 yıldır verdikleri sözleri yerine getirmek için çalıştıklarını söyleyen Akay “5 yıl boyunca tüm siyasi fikirlere, düşüncelere saygı duyan, kimliği, inanışı, giyinişi ne olursa olsun herkesi sarıp sarmalayan, kucaklayan bir belediye olmaya çalıştık. 5 yılda siyaseti bir kenara koyarak tarihini, dünü unutmadan bugünü hatırlatan, geleceğe umutla bakan bir Çerkezköy için çalıştık. O ittifak, bu ittifak demeden gönül ittifakları kurduk. Meydanlarda buluşuyoruz gönül ittifakları ile” diye konuştu.

 

“BÜYÜYE BÜYÜYE 31 MART’A GİDİYORUZ”

 

5 yıldır bu toprakların altyapısına, üstyapısına hizmetler ettiklerini söyleyen Başkan Vahap Akay “Yağmur suyu baskınları yaşayan, dere taşkınları yaşayan Çerkezköy’e bunun kader olmadığını gösterdik. Anlattık, paylaştık. Düğün salonları ile, Kültür Merkezleri ile, aydınlık sokakları, örnek sokakları, mesire alanları ile spor kompleksleri, parkları, bahçeleri, yeşil alanları ile büyüttüğümüz, yüzme havuzları ile güzelleştireceğimiz, Kentparkları ile buluşturduğumuz Çerkezköyümüz. 5 yıl evvel yine burada, bu meydanda o zaman bu kadar kalabalık değildik. Birike birike büyüyoruz. Büyüye büyüye 31 Mart’a gidiyoruz. 5 yıl evvel bu sokakta, bu meydanlarda yine bir şey söylemiştim. 10 yıl boyunca Mehmet Uz Başkanımın temelini attığı, neredeyse bitirme noktasına geldiği, ancak bu arkadaşlar göreve geldiğinde unuttukları, öksüz bıraktıkları o spor salonunu bir spor kompleksine çevireceğimiz sözünü vermiştik.  Çerkezköy’de yaşayan vatandaşlarımızın vergileriyle yapılan fakat unuttukları, gençlerin, çocukların spor alanlarına ihtiyacı olduğu bir dönemde unutarak hayvan barınağı haline getirdikleri o spor salonunu spor kompleksine çevireceğiz demiştik. Gelir gelmez işe başladık, İstasyon’a verdiğimiz o günkü sözümüzü tuttuk. Bir Kapalı Spor Salonu, Güreş Salonları ile açık spor alanları, semt sahası ile bir spor kompleksini Çerkezköyümüze, İstasyon Mahallemize kazandırdık” ifadelerini kullandı.

 

“TIR’LARI ARTIK İSTASYONDA GÖRMEYECEĞİZ”

 

Bu dönemde İstasyon Mahallesi’nde 7 tane park alanı ile Hikmet Uğraş Caddesi dahil 47 sokakta asfalt ve beton yol çalışması, Çaylak Sokak’ta parke taş çalışması ve kaldırım düzenlemesinin yanı sıra Hakim Sami Sokak’ta yaşanan zemin kaymasına önlem almak için de çalışmalar yaptıklarını söyleyen Akay “Tabi ki eksiklerimiz var, yapacaklarımız var. Yapmayı hayal edip, yetiştiremediklerimiz de var. Şimdi eksiklerimiz neler, biraz da bunlardan bahsedelim. Hikmet Uğraş Caddemiz 2016 yılında kazıldı. Bir kere asfalt gördü. Ancak TIR trafiğinin yoğunluğu, Hikmet Uğraş Caddemizi de, İstasyon Mahallemizi de yorar oldu. Ancak bugün, bu noktada oluşumuzun, bu caddeye, bu yola alternatif bir caddenin olmamasının sebebi yukarıda Cengiz Topel Caddesi’nden Kapaklı’ya dönüşün olmaması, Kapaklı’dan Cengiz Topel’e girişi olmayan eksik kavşak. Biz şimdi oranın projesini tamamladık ve yapacağız. Cengiz Topel’den Kapaklı’ya dönüş olacak, Kapaklı’dan Cengiz Topel’e giriş olacak. Bu mahalleyi sıkıntıya sokak TIR trafiğini alıp üst kavşaklardan, çevre yollarından dolandırarak şehir trafiğine rahatlık getireceğiz. Bu TIR’ları artık İstasyon’da görmeyeceğiz” diye konuştu.

 

“GÜMRÜK BİNASINI TAŞIMAK ZORUNDAYIZ”

 

İstasyon Mahallesi’ne 27 milyon TL’lik bir yatırım ile Kültür Merkezi yaptıklarını söyleyen Akay “Israrla üzerine gittiğimiz bir büyük mesele var. Gümrük Alanını oradan Çerkezköy dışına çıkarmak gibi bir zorunluluğumuz var. Veliköy Futbol Sahası’nın olduğu alana ya da Veliköy OSB Bölgesi’ne bu Gümrük Binasını taşımak zorundayız. Gümrüğü taşıyarak, TIR’ları OSB’lerin tam ortasında konuşlandırarak burada yaşanan TIR Parkı ve TIR Trafiği sorunu da çözmek gibi bir büyük işimiz daha var. Bunun da peşinden koşacağız. Yine bu mahallemizde Çaylak Sokak’ta 20 ada 222 parselde zemin uygunsuzluğu nedeni ile çevresi ile uyumsuz, mağduriyet yaşanan bir alan var. 5000’lik ve 1000’lik düzenlemelerini yapacağız. Orada el birliği ile bir dönüşümün başlangıcını Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ile beraber yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

“İSTASYON HAREKETLİ GÜNLERİNE GERİ DÖNECEK”

 

Çorlu Suyu’nun kamulaştırmasını Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin üzerine aldığını, Devlet Su İşleri’ne müracaatta bulunduklarını belirten Akay “DSİ yatırım programına aldı ve Çorlu Deresi ıslah olacak. Hükümet Caddesi’nden Fatih Mahallesi’ne geçiş yaya köprüsü var. O yaya köprüsünün olduğu alan yeniden yapılacak ve hastane güzergahına daha yakın bir mesafeden gidiş sağlanacak. Uzun yıllardır Çaylak Sokak üzerinde verici Çerkezköy’e sıkıntılar yaşatıyordu. O vericiyi yıktık, 70 metre uzunluğunda bir vericiyi yaptık. İstasyon Mahallesi eski, hareketli günlerine geri dönecek. İstasyon Mahallesi’ni daha da hareketlendirecek Bakanlığın yaptığı Hızlı Tren Projesi var. Bu Hızlı Tren Projesi bu hatta sadece bizim perona giriyor. Bu İstasyon’a ve Çerkezköy’e katma değer katacak ancak bizim görevimiz bunun yaşatacağı trafik sıkıntılarını, çözümlerini bugünden konuşup, kurumlar ile iletişime geçmek. Bu noktada çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

“SANDIKTA CEVAP VERME SEÇİMİ”

 

5 yıldır vatandaşı ile buluşan, kaynaşan, dertlenen, derdine derman olmaya çalışan bir belediye olmaya çalıştıklarını söyleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Bu seçim bir Belediye Başkanlığı seçimi, bu bir yerel seçim. Bu seçim şehrin 5 yıllık geleceğine karar verme seçimi. Bu seçim elleri vicdana koyup, 31 Mart 2019’da oy kullanma seçimi. Şimdi tutturmuşlar bir beka sorunu, beka sorunu. Şimdi bu seçim bir beka sorunu ise eğer beka sorunu olarak bunu tarif edenler beka sorununun ta kendisidir. 5 yılda Çerkezköy’ün bütün meydanlarında on binlerle buluşmuş, korkmadan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, devrimlerinin gölgesinde bir belediye başkanı olarak, bütün hemşerilerimle yan yana gelen, birlik, beraberlik kardeşlik diyen, ayrıştırmadan herkesi kucaklayarak ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ diyerek meydanlarda haykırmışım. Çık bakalım meydanlara bir haykır da sesini duyalım. Bu seçim parasına para katmak için her tezgahtan geçenler çıkmışlar beka sorunu diyorlar. Tüm Çerkezköy kimin beka sorunu olduğunu çok iyi biliyor. Hiç konuşmanıza gerek yok. Bu seçim yeni projelerle yeni hedeflerle Çerkezköy’ün geleceğine koşma seçimi. Bu seçim Çerkezköy’ün geleceğini öksüz bırakanlara bir kere daha ‘ben o günleri unutmadım’ deme seçimi. Bu seçim parasına güvenerek her şeyi satın alabileceklerini düşünenlere bu işin gönül meselesi olduğunu gösterme seçimi. Bu seçim yalana dolana, sahte trollere, iftiralara sandıkta cevap verme seçimi. Bu seçim şehrini tanımayan ithal danışmanlara ‘güle güle’ deme seçimi” dedi.

 

“ERZAK PAKETLERİMİZ, ÇORAP DAĞITIMIMIZ YOK”

 

Kendilerine gönül veren insanlarla mütevazi bir seçim kampanyası yürüttüklerini dile getiren Akay “Herkes bu kampanyamıza gönülden destek oluyor. Taşıma yok, toplama yok. Para dağıtımı yok. Başka adayları çıkarıp finanse etmek yok. Erzak paketlerimiz yok. Çorap da dağıtmıyoruz. Peki ne var? 5 yıldır ayırmadan ayrıştırmadan vatandaşlarımızla kurduğumuz gönül birlikteliği var. Bu meydanlar böyle gönül birlikteliği ile doluyor. Şimdi birbirimize sımsıkı tutunma zamanı. Sen ben demeden geleceğimize sahip çıkma zamanı. El ele kol kola Çerkezköy ittifakını kurma zamanı. Tüm vatandaşlarımızla gönül ittifakını daha da büyüterek yeni 5 yıla yürüyeceğiz. Güzel günler göreceğiz. Güneşli günler göreceğiz. El ele kol kola omuz omuza kurduğumuz gönül birlikteliğiyle Çerkezköy ittifakı ile yan yana geleceğiz, bu gönül ittifakını kartopu gibi büyüterek verdiği sözlerin peşinde koşan bir kardeşiniz olarak yeniden meydanlarda buluşacağız. Buna inanın. Bu meydanları dolduran tüm hemşerilerimize gönül dolusu sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Bize 5 yıl önce güvendiniz. Biz de sizlerin güvenini boşa çıkarmamak için 5 yıl boyunca mücadele ettik. Şimdi yeni bir mücadelenin arifesinden yeniden buluşmak üzere Çerkezköy. Hep beraber Sevdamız Çerkezköy diyerek haykıracağız” dedi. Akay, konuşmasının sonunda kalabalıkla birlikte selfi çekmeyi de ihmal etmedi.

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
YEREL SEÇİMLERDE MARMARA HABER GAZETESİNİN HABER VE HABER PERFORMANSINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?
ÇOK İYİ
İYİ
KÖTÜ
ÇOK KÖTÜ
İki otomobil çarpıştı, sürücüler yaralandı
Malkara'da sezonun ilk ayçiçeği 3,61 liradan satıldı
200 yıllık tarihi çeşmenin suyunu kesip define aradılar
Malkara’da sıkı koronavirüs denetimleri yapıldı
İçişleri Bakanlığı duyurdu
Malkara'da 8 bin saman balyası yandı
Yıldızkent Kavşağı’nda şüpheli valiz paniği
Malkara’da ele geçirilen hint kenevirleri imha edildi
Atıksuyun denize deşarjının önüne geçilecek
“Ürettiğimiz ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız”
Küçükyoncalı Köprüsü'nün açılışı yapıldı
Tavuk çiftliğinde yangın
Takla atan otomobil tarlaya uçtu; 2 yaralı
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir