Kafe ve restoranlarda açılış hazırlıkları başladı    Motosiklet ile otomobil çarpıştı    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    30 Mayıs 2020 Cumartesi   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Başkan Akay: Siyasetin S’sini bilmeden paraşütle aday yapıldın

Fevzipaşa Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kızılpınar üzerinden “Hiçbir şey yapmadı” diyerek kendisini eleştiren Süleyman Kozuva’ya cevap vererek “2014 yılında 36 yaşında Belediye Başkan Adayı olarak Kızılpınar’ın çamurlu sokaklarında bata çıka seçim çalışması yaptım. Şimdi Kızılpınar’ın 250 sokağını, 17 caddesini asfalt, beton yol yaptık, kaldırımlarını bitirdik, altyapısını bitirdik, Pazar Yerini bitirdik. Şimdi ‘O günleri bilir misin’ diyeceğim, ‘Hatırlamam’ diyecek. Sen bilmezsin, kendi aday olduğun bir partiye bir parça emeğin dahi yok, o yollardan hiç geçmemişsin, siyasetin S’sini bilmeden paraşütle aday yapıldın, bunları bilmezsin ama yanında partililerin var. Sor onlara 2014 yılında Kızılpınar’ı nasıl teslim ettiler, sana anlatsınlar, ithal danışmanlarına anlatsınlar” dedi. Akay “Bu topraklara kim hizmet ediyorsa, ettiyse Allah razı olsun demesini biliriz. Sizin gibi değiliz yani. Bir kere de Allah razı olsun deyin de sesinizi duyalım” diye konuştu.

Başkan Akay: Siyasetin S’sini bilmeden paraşütle aday yapıldın
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 20.03.2019 13:47 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay mahalle mitinglerini Fevzipaşa Mahallesi’nde sürdürdü. Önceki Akşam düzenlenen mitingde millet ittifakı belediye meclis üyesi adaylarının tek tek sahneye davet edilerek tanıtılmasının adından İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin ve CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı da vatandaşları selamladı. Mitingde konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bir Çerkezköy sevdası, bir memleket sevdası, bir Türkiye sevdası diye çıktığımız bu onurlu yolda, bu gururlu yolda her geçen gün kartopu gibi büyüye büyüye meydanları dolduruyoruz, mahallelerimizde buluşuyoruz. Bizleri bu meydanlarda yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. İnsan biriktirmenin ne olduğunu, gönül biriktirmenin ne olduğunu bu 5 yılda sizlerle beraber yaşadık, beraber meydanlarda buluşuyoruz. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

 

 

 

 

“NASIL HİZMET EDEBİLİRİZ DİYE DÜŞÜNDÜK”

 

5 yıldır Çerkezköy’ün tüm sokaklarında kapı kapı, mahallelerinde sokak sokak gezdiklerini, dolaştıklarını, anlattıklarını söyleyen Akay “5 yıl boyunca bu topraklarda sizlerle beraber yan yana, omuz omuza hizmet etmenin onurunu, gururunu yaşadım. Bu 5 yılda sadece ve sadece nasıl bu topraklara yatırım yapabiliriz, nasıl vatandaşlarımız ile buluşabiliriz, nasıl yan yana gelebiliriz, nasıl el ele, kol kola veririz, geleceğimize, çocuklarımıza, gençlerimize nasıl sahip çıkarız, hep bunları düşündük. Bunları düşünürken, gezip dolaşırken, anlatırken sizlerle beraber yan yana geleceği düşündük. Çerkezköy’ün çocuklarını düşündük” dedi.

 

 

 

 

“ALTYAPIYA ÇOK CİDİ YATIRIMLAR YAPTIK”

 

5 yılda Çerkezköy’ün altyapısına çok ciddi yatırımlar yaptıklarını, Çerkezköy’ün üst yapısına ellerinden ne geliyorsa yapmaya çalıştıklarını söyleyen Akay “Bu meydanları doldurmak kolay mı sandın, bu gönüllere girmek kolay mı sandın? Anneleri, ablaları bu meydanlara çağırmak kolay mı sandın? 5 yıl boyunca iyi günde, kötü günde, bir bebek dünyaya geldiğinde, zor zamanda, taziye anında, düğünde ve dernekte, iyi günü-kötü günü paylaşan, dertlenip derman bulmaya çalışan, yalnız yaşayan yaşlısını unutmayan, genç kardeşini unutmayan, spora destek veren, çocukla çocuk olup parklarda buluşan, gençlerle beraber spor yapan ve spor alanlarında buluşan, mahallelerimizde annelerimiz ile, kadınlarımız ile buluşan, bu gönül birlikteliğini biriktire biriktire bu günlere getirmek kolay olmadı, duygusal bir gece yaşıyorum. Beni ağlatmayın bu akşam. 5 yıl boyunca biz insan biriktirerek bu topraklara hizmet etme mücadelesine girdik. Çalıştığımız her an, işe başladığımız her sabah ‘Bugün Çerkezköy’ün neresine çivi çakarız, bu çocuklarımıza, bu gençlerimize bugün ne katarız?’ diye sorduk ve bunları düşünerek geçti günlerimiz. 5 yıl boyunca bugün konuşulanlar gibi, anlatılanlar gibi masallara değil Çerkezköy’de yaşayan tüm vatandaşlarıma, hemşerilerime hizmet etme onurunu ve gururunu beraber yaşadık” dedi.

 

“BU MAHALLE DE ÇEKTİ, ÇERKEZKÖY DE ÇEKTİ”

 

Geçmişte Çerkezköy’ün ani su baskınları yaşadığını anımsatan Akay, “Bu topraklar ani su baskınları gördü. Hemen aşağı mahallede yüzlerce evi ve iş yerini su bastı. Çerkezköy’ün derelerini, dere kenarlarını sular aldı. Bu mahalle de çekti, Çerkezköy de çekti. Bu sorunları, sıkıntıları artık yaşamaz olduk. Derelerine kanalizasyon akmayan, dereleri ıslah edilen bir Çerkezköy var artık. Üstyapısında düğün salonları, spor kompleksleri, parkları bahçeleri ile mutlu bir Çerkezköy var artık” dedi. Akay, “Şimdi bunlar olurken, biz Çerkezköy için mücadele ederken gençlerimizle buluşurken, çocuklarımız için ne yapabiliriz bunları düşünürken seçim zamanı geldi ve çattı. Çerkezköy’den haberi olmayanlar, 6 yıldır bu topraklarda Oda Başkanlığı yapanlar ‘Bismillah’ ithal danışman tuttular kendilerine”. Çerkezköy’ü tanımayan, bu topraklardan haberi olmayan, 10 yıl evvel unutulmuş, öksüz bir Çerkezköy’de 5 yıl ne mücadeleler verilmiş Çerkezköy’de haberi olmayan ithal danışmanlar adaylarına dediler ki ‘Çık Vahap Akay hiçbir şey yapmadı’ de. Bismillah başladılar böyle” ifadelerini kullandı. 2014 yılında 36 yaşında Belediye Başkan Adayı olarak Kızılpınar’ın çamurlu sokaklarında bata çıka seçim çalışması yaptığını anımsatan Akay “Şimdi Kızılpınar’ın 250 sokağını, 17 caddesini asfalt, beton yol yaptık, kaldırımlarını bitirdik, altyapısını bitirdik, Pazar Yerini bitirdik şimdi arkadaşlarımız asfalt yollarda, beton yollarda çok güzel seçim çalışması yapıyorlar. Şimdi ‘O günleri bilir misin’ diyeceğim, ‘Hatırlamam’ diyecek. Sen bilmezsin, kendi aday olduğun bir partiye bir parça emeğin dahi yok, o yollardan hiç geçmemişsin, siyasetin S’sini bilmeden paraşütle aday yapıldın, bunları bilmezsin ama yanında partililerin var. Sor onlara 2014 yılında Kızılpınar’ı nasıl teslim ettiler, sana anlatsınlar, ithal danışmanlarına anlatsınlar” dedi.

 

“NE DEĞİŞTİ DE ŞİMDİ HİÇBİR ŞEY YAPMADI DİYORSUN?”

 

Bakımsızlıktan hayvan barınağı haline gelen spor alanını alarak içerisinde bir kapalı spor salonu, bir futbol sahası, bir güreş sahası ve spor alanları olan bir spor kompleksine dönüştürdüklerini belirten Akay “Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak Çerkezköy’de fuar yapmak istediler. ÇTSO Başkanı iken ilk fuar için 29 Ekim Spor Kompleksi’ni tahsis ettik. Sen de orada fuar yaptın. Şimdi ‘Hiçbir şey yapmadı’ diyorsunuz ya, kendinizi güldürmeyin. Aradan tam 1 yıl geçti, yine fuar yapmaya niyet ettiler. Bu sefer ‘Bunların salonda yapmayalım, reklamı olur, yanlış yaptık’ dediler galiba gittiler yukarıda, o döküntü salonda yapmaya çalıştılar. Dedim gerek yok. ÇTSO’nun hemen önünde 10 bin metrekare modern bir Pazar Yeri var. Gelin bu salonda fuarınızı seve seve yapın, gurur duyarız dedik. Sonra ne oldu, fuar açılışı oldu. 2 bin metrekaresinde fuarlarını yaptılar. Yine ÇTSO Başkanımız çıktı kürsüye ‘Başkanıma teşekkür ediyorum verdiği destekten’ dedi. Ne değişti de şimdi hiç bir şey yapmadı diyorsun. Şimdi ne değişti de inkar ediyorsun. Bunlara gerek yok” dedi.

 

“ALLAH BAŞKA KEDER VERMESİN”

 

5 yıl evvel köhne bir Pazar yerinde seçim çalışması yaptığını dile getiren Akay “Şimdi hep beraber modern bir Pazar Yeri’nde güle oynaya bir seçim çalışması yapıyorsunuz. Kafanızı kaldırıp bakmadınız mı bu pazarı kim yaptı diye? Sonra 2014 yılında ben Veliköy’de seçim çalışması yapmaya çalışırken toplantı yapacak hiçbir salon yoktu. Şimdi oraya bölgenin en yakışıklı düğün salonunu yaptık. Veliköy’e söz vermiştik ve çok yakıştı. Daha güzellerini de yapacağız bu dönem. Şimdi ne oldu biliyor musunuz?  Hiç çalışmadı dedikleri Veliköy Düğün Salonu’nu bu akşam için Belediye’den tahsis istediler tahsis, biz de seve seve verdik. O alan bütün Çerkezköy’ün. İnşallah bu akşam toplantı yaparken bir ‘Allah razı olsun’ dersiniz. Hani hiç bir şey yapmamıştık, hani hiçbir iş yapmadınız diye başlamıştınız bu işe? Vallahi durumunuz zor. Allah başka keder vermesin, başka bir şey demiyorum” ifadelerini kullandı.

 

“KURUMLARIMIZLA EL ELE BU HİZMETLERİ ÇERKEZKÖY’E KAZANDIRDIK”

 

Çerkezköy’ün 118 noktasında yaptıkları park ve bahçe çalışmaları ile Çerkezköy’ü güzelleştirdiklerini kaydeden Akay “Onların zamanında işletmelere verilen, horoz döğüştürülen parklar vardı Çerkezköy’de. Çerkezköy’ü, etrafı kapalı, bir annenin çocuğunu götüremeyeceği park alanları ile teslim aldık. Annelerimize, ablalarımıza, çocuklarımıza bir park alanı özgürlüğü gibi insani bir hizmeti yapmış olmanın da gururu ile geziyoruz. Ben diyorum ki ben konuşurken, iş yaparken ağzımdan söz çıkarken hiç kimsenin hakkını yemeden, bütün hakları teslim ederek bu görevi yaptım. Yapan herkesten, Milletvekilimiz olsun, iktidar partisi Milletvekili olsun, kurumlar olsun yapandan ‘Allah razı olsun’ dedim, yapmayanı da sizlere şikayet ettim” dedi. Eleştirilere de cevap veren Akay “‘Çerkezköy’ü selden kurtardım’ diyormuşum ben. Evet Çerkezköy 2002 yılında, 2012 yılında, biz göreve geldikten 5 ay sonra sel felaketlerini, baskın risklerini yaşadı. Çerkezköy Zodyak botlar ile Ambardere’ye gitti. Çerkezköy o günleri dün gibi hatırlıyor. Şimdi ben her konuşmamda DSİ, Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi el ele, kurumlar ile beraber mücadele ettik ve ön açma çalışmaları yaparak bu baskın sıkıntılarından Çerkezköy’ü kurtardık dedim. DSİ’nin yatırım programına alınması için mücadele ettik, dönemin Milletvekili Ayşe Doğan destek oldu, Allah razı olsun dedim. Biz sakınmayız. Bu topraklara kim hizmet ediyorsa, ettiyse Allah razı olsun demesini biliriz. Sizin gibi değiliz yani. Şimdi diyorlar ki ‘Sen mi yaptın?’. Arkadaş sen yapsaydın. 10 yıl bu topraklarda Belediye Başkanı yakınıydın, ahbabıydın, dostuydun, yan yanaydın, kol kolaydın. Sen yapsaydın da Çerkezköy bu günleri yaşamasaydı. Şimdi bizler kurumlarımız ile el ele, yan yana bu hizmetleri Çerkezköy’e kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

“ÇERKEZKÖY’E HOŞ GELDİNİZ”

 

Milli eğitim sorunu ile ilgili de konuşan Akay “Okullar yapılmış, yapılacak diye anlatmaya başlamışlar. 2.5-3 yıldır biz mücadele ediyoruz, Çerkezköy’e hoş geldiniz! Fevzipaşa Mahallesi’nin tam göbeğinde, Memur Sokak’ta 5 bin metrekare bir Milli Eğitim Alanı vardı. 10 yıl boyunca bu alanları görmediler, bakmadılar, sorunu nasıl çözeriz diye uğraşmadılar. Biz göreve gelir gelmez Memur Sokak’taki alanın kamulaştırma sorununu çözdük. Büyükşehir Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Kadir Albayrak 800 bin TL’lik kamulaştırma bedelini ödedi bir. Kamulaştırma sorunu çözüldü sonra Sayın Kaymakamımızın çok büyük emeği var, Metin Seçkin Ortaokulu. Sayın Mustafa Seçkin okulun en büyük hayırseverlerinden biri. İkinci büyük hayırseveri Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, üçüncü büyük hayırseveri Çerkezköy Belediyesi olmak üzere topyekun 45-50 hayırsever ile o alana bir okul yapıldı. İmece ile bir okul yapıldı. Sonra hemen yanında Çerkezköy Belediyesi olarak alanı ikiye böldük, sonra bir hayırsever büyüğümüz ‘Ben Çerkezköy’ün çocuklarına bir şey vermek istiyorum’ dedi. Zeki Algur abimiz, Fevzipaşa Mahallesi’ne Zeki Algur İlkokulu’nu kazandırdı. Allah razı olsun dedik ve anahtar teslim o okulu kazandırdı. Çerkezköy’ün çocukları okullar için başka mahallelere giderken, 55-60 kişilik sınıflarda okurken sınıf mevcutları düştü, tekli öğretime geçiliyor. Çerkezköy’de bunlar oluyor bunlar. Ne deseler tutturamıyorlar, nereden baksalar bulamıyorlar. Sonra diyorlar ki Büyükşehirin yaptıklarını ben anlatıyormuşum. Anlatırım arkadaş, bal gibi de anlatırım. Çerkezköy Belediyesi yer teslim etti, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne projeyi teslim etti, zorladı, kazıdı kazıdı, Kadir Başkanın kapısında yattı ve o Kültür Merkezini Çerkezköy’e kazandırdı, bu kadar basit. Sonra yine uğraştı, alan buldu, alan açtı Cengiz Topel Caddesi’nde Çerkezköy’ün çocuklarına yüzme öğreteceğiz, yüzme şampiyonu çocuklar çıkaracağız dedik Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun temelini attık ve inşallah 2. Dönemde bitireceğiz” dedi.

 

“ALLAH RAZI OLSUN DEYİN”

 

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Sonra kamulaştırmasını Çerkezköy Belediyesi yaptı, bir zifiri karanlık alanı, darmadağın bir köprü altını, eski Pazar Alanını 53 bin metrekare bir yaşam alanını Kent Park olarak Çerkezköy ile buluşturduk, kavuşturduk. Anlatırım arkadaş, anlatırım. El ele vermişim, uğraşmışım, didinmişim, Kadir Albayrak elimizden tutmuş ve Çerkezköy’e bu yatırımları kazandırmışız. Bir kere de Allah razı olsun deyin de sesinizi duyalım” ifadelerini kullandı.

 

“BU İŞLER TAŞIMAYLA OLMAZ”

 

Yalanlara, iftiralara pabuç bırakmayacağını söyleyen Akay “5 yıldır bu topraklara, bu millete hizmetkarlık yapan kardeşiniz olarak ben inanıyorum 2014’te olduğu gibi bu millet bizi yeniden 31 Mart 2019’da da bizi bu topraklara, bu millete hizmetkar yapacak hizmetkar. Bu işler toplamalar ile taşımalar ile zorlamalar ile, çalışanları taşımakla, çalışanları zorlayarak meydanlara getirmek ile olmaz. Çalışanla meydanları doldursan ne olur, dordurmasan ne olur. Gönüllere giremedikten sonra zorla güzellik olmaz” dedi.

 

“2024’E YÜRÜYORUZ”

 

5 yıldır hiçbir ayrım yapmadan herkesi sarıp sarmaladıklarını belirten Akay “İyi günde kötü günde yan yana olan, omuz omuza duran bir Belediye Başkanı kardeşiniz olarak, egosu olmayan, havalarda gezmeyen, milletine inanan ve güvenen bir Belediye Başkanı olarak yeni 5 yıla hep birlikte yürüyoruz. Sizden aldığım güçle Çerkezköy’ü yeni 5 yıla taşımak istiyorum. Yeni 5 yılda Çerkezköy’de trafik konusunda yeni çözümler getireceğiz. Çerkezköy’ü Meydan Altı Otopark, Amfi Park, Fevzipaşa Taziye Evi, Bilim Merkezi ile buluşturacağız. Fevzipaşa Mahallesi’nin ve kentimizin en önemli sorunlarından biri olan Küçük Sanayi Sitesi’ni de inşallah yeni 5 yılda yeni yerine taşıyacağız. Hep birlikte el ele kol kola, gönül birlikteliği ile hangi siyasi görüşten olursa olsun bu topraklarda buluştuğum vatandaşlarımla beraber, sizlerden aldığımız güçle 2024’e yürüyoruz. Mutlu çocuklarımızla, yan yana kadınlarımızla el ele vererek Sevdamız Çerkezköy diye haykırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Haber / Özge MERİÇ – Seda AKYOL

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
YEREL SEÇİMLERDE MARMARA HABER GAZETESİNİN HABER VE HABER PERFORMANSINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?
ÇOK İYİ
İYİ
KÖTÜ
ÇOK KÖTÜ
Edirne'de vahşet! Boğazı kesilerek öldürüldü
Tüyler ürperten cinayette 3 kişi tutuklandı
10 hafta sonra ilk Cuma namazı kılınacak
Otobüs seferleri 4 Haziran’da yeniden başlıyor
Valilikten 'merada hayvan otlatma' açıklaması
Evinde ölü bulundu
İl Sağlık Müdürü Becerir'den bayram ziyaretleri
Çerkezköy’de namaz yerleri belirlendi
Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'da kaldırılıyor
Tekirdağ’da 31 bin 395 dekar tarım arazisi sulanacak
Camiler cemaatine kavuşuyor
Husumetlisini pompalı tüfekle yaraladı
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir