Hobi Bahçeleri hayata geçiyor    Albayrak yeniden başkan    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    24 Mayıs 2019 Cuma   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Termik müjdesi bekleyen Pınarçalılara doğalgaz müjdesi

En son 20 yıl önce dönemin Çevre Bakanı Fevzi Apaydın’ı ağırlayan Pınarçalılar, 20 yıl aradan sonra bu kez Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ağırladı. Termik santralden vazgeçilmesi için uzun uğraşlar veren Pınarçalılarla bir araya gelen Bakan Dönmez, “Buradaki rezervin teknik olarak ekonomiye uygun olmadığını belirledik. Bu santral işletmeye uygun olmadığı için bu projeyi hayata geçirmekten vazgeçtik. Teknik nedenlerden dolayı yapamıyoruz” diyerek termik santralden vazgeçildiğini açıkladı. Pınarçalılara doğalgaz müjdesi de veren Dönmez, “Tekirdağ’da 9 ilçede doğalgaz var. 2020 yılının sonuna kadar Hayrabolu ve Malkara’da da doğalgaz sorununu bitirmek istiyoruz. Pınarça mahallemizi de bu konfordan mahrum etmeyeceğiz. Onlara da buradan sözümüzü veriyoruz. Bu mahalleye doğalgaz getireceğiz” dedi.

Termik müjdesi bekleyen Pınarçalılara doğalgaz müjdesi
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 08.03.2019 22:32 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında bugün Çerkezköy’e gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, akşam saat 17:00’da da Kapaklı Pınarça Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Pınarça meydanında düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda konuşan Pınarça Mahallesi Muhtarı Özcan Bozkaya, bir buçuk yıldır termik santral ile uğraştıklarını kaydederek, “Net bilgiyi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den duymak istiyoruz” dedi. AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel de CHP’li Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın korku üzerinden siyaset yaptığını ileri sürdü.

 

 

 

“1 NİSAN’DAN İTİBAREN HİZMETE BAŞLAYACAĞIZ”

 

Cumhur İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin de 15 yıldır Kapaklı’da CHP iktidarının olduğunu belirterek “Maalesef halkımıza zulüm eden, hizmetten mahrum eden sadece yurt dışı gezileriyle anılan bir başkan var. Halkımız ile başkanı 31 Mart akşamı beş yıllık tatile göndereceğiz. 1 Nisan itibariyle de hizmete başlayacağız” dedi. Pınarça’nın tarihi bir çeşmesinin olduğunu söyleyen Çetin, göreve geldiğinde tarihi çeşmeye sahip çıkma ve restore etme sözü verdi. Çetin, Pınarça’nın imar sorununu da çözeceklerini dile getirdi.

 

 

 

“CUMHUR İTTİFAKININ BAYRAĞINI DİKECEĞİZ”

 

Cumhur ittifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mestan Özcan da programda yaptığı konuşmada 31 Mart gecesi yeni ve güçlü Tekirdağ ve Kapaklı ile ilgili güzel adımlar atacaklarını dile getirdi. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül ise Tekirdağ ve 11 ilçeyi AK Parti belediyeciliği ile buluşturacaklarını ifade ederken, programda konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel de, “Cumhur ittifakının mührünü Kapaklı’ya vurmaya geldik” dedi. Cumhur ittifakını pazara kadar değil mezara kadar götüreceklerini söyleyen Yel, “İnşallah 31 Mart’tan sonra Cumhur ittifakı bayrağını Kapaklı’ya dikeceğiz. Siz dileyin biz her zaman bakan getiririz. Sizlerle beraber sizlerin dertlerini çözecek bütün mahir kişiler buraya gelecektir” dedi.

 

“BELEDİYECİLİK AK PARTİ’NİN İŞİDİR”

 

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileterek konuşmasına başladı. Seçim çalışmaları kapsamında 3 haftada 15 ili gezdiğini söyleyen Dönmez “ Muhalefet adaylarının elle tutulur projeleri ve hedefleri yok. Belediyecilik AK Parti’nin işidir” dedi. 2002’de ilk kez bir siyasi partinin girdiği seçimde tek başına iktidar olduğunu söyleyen Dönmez, o tarihlerde İMF’ye borç olduğunu, enflasyonun yüzde 50’lerin üstünde olduğunu belirterek “Neredeyse uçan kuşa borcumuz vardı. İMF’ye borcumuzu kapattıktan sonra, borcun bittiği gün İMF’ye ihtiyacınız varsa biz size verelim dedik. AK Parti olarak birçok alanda yeniliğe imza attık. O tarihlerde elektrikler kesildi. Talebi karşılayacak şekilde üretim seviyemiz yoktu. Bugün artık fazlamız vardır” dedi.

 

“PINARÇA’YI DA BU KONFORDAN MAHRUM ETMEYECEĞİZ”

 

Türkiye’de doğalgaz kullanan ilçe sayısının 510 olduğunu, Kapaklı’nın da bu ilçelerden biri olduğunu kaydeden Bakan Dönmez “Tekirdağ’da 9 ilçede doğalgaz var. 2020 yılının sonuna kadar Hayrabolu ve Malkara’da da doğalgaz sorununu bitirmek istiyoruz” dedi. İstanbul, Düzce, Kocaeli’nin ardından tüm ilçelerinde doğalgaz olan dördüncü ilin Tekirdağ olacağını dile getiren Dönmez “Pınarça mahallemizi de bu konfordan mahrum etmeyeceğiz. Onlara da buradan sözümüzü veriyoruz. Bu mahalleye doğalgaz getireceğiz. Biraz sabırlı olacaksınız” dedi.

 

“DOĞALGAZ ARAMALARI DEVAM EDİYOR”

 

Doğalgaz aramalarının devam ettiğini söyleyen Dönmez, “İçinde bulunduğumuz coğrafya doğal kaynaklar açısından zengin bölgedir. Doğalgaz konusunda bu bölgemizde 3-4 hafta önce keşif yaptık. Burada çıkaracağımız gazın 300 bin hanenin 10 yıl süreyle gaz ihtiyacını karşılayacak seviyede olduğunu belirledik. Araştırmalarımız ise devam edecek” dedi.

 

“TEKNİK NEDENLERDEN DOLAYI YAPAMIYORUZ”

 

Yerel kaynakları sonuna kadar kullanmakta azimli olduklarını dile getiren Bakan Dönmez “Kömür açısından bu bölgede yeteri kadar rezerv var. Bir taş kömürü kadar kaliteli olmasa da ortalama değerden ekonomiye kazandırmak mümkündür. Bunun için de birçok elektrik santrali çalışması başladı. Bu kapsamda Çerkezköy’de bir çalışma başlatıldı. Linyit kaynağı bulmuştuk. Mühendislerimiz raporu hazırladılar ve bakanlığa sundular. Buradaki rezervin teknik olarak ekonomiye uygun olmadığını belirledik. Bu santral işletmeye uygun olmadığı için bu projeyi hayata geçirmekten vazgeçtik. Ancak duydum ki burada bazıları biz istediğimiz için olmadı şeklinde beyanatlarda bulunmuş. Böyle bir şey söz konusu değildir. Teknik nedenlerden dolayı yapamıyoruz” dedi.

 

“ESKİSİ GİBİ HAVAYI KİRLETMİYOR”

 

Anadolu’nun bir çok coğrafyasında buna benzer çalışmaların devam ettiğini kaydeden Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Kömür santrali eskisi gibi havayı kirletmiyor. Yeni nesil santrallerle bu projeler hayata geçiriliyor. Çevreye en duyarlı teknolojiyi kullanıyoruz. Güçlü Türkiye için bağımsız enerji kaynaklarımıza ihtiyacımız var. Ne gerekiyorsa yapacağız. Bu konuda azimli ve kararlıyız” dedi.

 

“BULANA KADAR PES ETMEYECEĞİZ”

 

Doğu Akdeniz’de çalışmalara yoğunluk verdiklerini dile getiren Dönmez “Bir gemi yetmedi ikinciyi aldık. Doğu Akdeniz’de petrol ve doğalgaz çalışmalarına başlayacağız. Bulamazsak sabredeceğiz ve bulana kadar pes etmeyeceğiz” diye konuştu. Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de kutlayan Bakan Fatih Dönmez, “Pınarça Mahallesi’ne 20 yıldır bakan gelmediğini söylediler. Bunun için ayrı memnun oldum. Gönül isterdi ki sık sık bir araya gelelim. Evinizde işyerinizde anahtarı her çevirdiğinizde lamba yanıyorsa bu kardeşiniz sizin evinizdedir. Ocağı açıp çay demliyorsanız bu kardeşiniz mutfağınızdadır. Çiftçi kardeşlerimiz her mazot aldığında benzinlikte motorin varsa bu kardeşiniz pompacı olarak karşılarındadır” dedi. Biz gelmesek de hizmetlerimiz sizin ayağınıza geliyordur” diye konuştu.

 

HAYALDİ GERÇEK OLDU

 

Konuşmasının ardından Bakan Dönmez’e ilçe başkanı Ercan Üçel tarafından tablo, Pınarça Spor Kulübü temsilcileri tarafından forma hediye edildi. Pınarça’daki programın ardından Kapaklı’ya geçen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kapaklı’da seçim bürosunda partililerle bir araya geldi. Burada kısa bir konuşma yapan Bakan Dönmez, Türkiye’de önceden hayal olan pek çok şeyin Ak Parti iktidarı döneminde gerçek olduğunu dile getirdi. Seçim Bürosundaki programın ardından Bakan Dönmez, karayoluyla İstanbul’a harekete etti.

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
YEREL SEÇİMLERDE MARMARA HABER GAZETESİNİN HABER VE HABER PERFORMANSINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?
ÇOK İYİ
İYİ
KÖTÜ
ÇOK KÖTÜ
İskeleden düşerek hayatını kaybetti
Servisçilikten sanatçılığa
Son yolculuğuna dualarla uğurlandı
Ayşe’nin katillerine ağırlaştırılmış müebbet
Genç mühendis kazada hayatını kaybetti
Tekirdağ doğurganlık hızı en düşük 51. il oldu
Change  çetesine operasyon; 22 gözaltı
Genç kızın ölümü şüpheli bulundu
Mimarlık Fakültesi’nde mezuniyet coşkusu
Ergene’de Fener Alayı düzenlenecek
Sahilde onarım çalışmaları başladı
1 yılda 6 anlamlı proje
Serinlemek için girdiği denizde boğuldu
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir