Hobi Bahçeleri hayata geçiyor    Albayrak yeniden başkan    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    24 Mayıs 2019 Cuma   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Başkan Mandalı: Yenilmeye bıkmadın mı?

Kapaklı Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde vatandaşlarla bir araya gelen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 2004 seçimlerinde Doğru Yol Partisi’nden, 2009 seçimlerinde Demokrat Parti’den aday çıkan ve seçimi 2’nci olarak tamamlayan, 31 Mart’ta da AK Parti adayı olarak seçime katılacak olan Mustafa Çetin’e seslenerek “Sen daha önce 2 kere yenildin. Üçüncüye niye çıktın sen benim karşıma, sen yenilmeye bıkmadın mı? 2-0 mağlupsun 3’üncüye gidiyorsun” dedi.

Başkan Mandalı: Yenilmeye bıkmadın mı?
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 23.02.2019 18:20 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

3 dönemdir Kapaklı Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve önümüzdeki seçimlerde yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday gösterilen İrfan Mandalı, Kapaklı Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde dernek üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Dernek Başkanı Temel Büyükkeskin ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Mandalı, listesinde 12’nci sıradan meclis üyesi adayı olan Yalçın Hal’i tanıtarak, seçimde Ordululardan destek istedi. Ziyarette CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin ile İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin de yer aldı.

 

 

 

“YOLA ÇIKAR ÇIKMAZ HAVLU ATTI”

 

Son dönemlerde seçilenlerin görevden alınmasının moda haline geldiğini söyleyen Mandalı “Ben buradaki dostlarıma söz veriyorum. Biz seçilerek görevden alınmak için gelmiyoruz. Burada ne fetö ile işimiz var, ne başka bir şey ile işimiz var. Birileri görevini kötüye kullanıyorsa Türkiye Cumhuriyeti kanunları var. Yargının önünde ifadelerini verirler, hakkını savunurlar” dedi. İsim vermeden AK Parti Kapaklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin’e de gönderme yapan Mandalı “Değerli kardeşimiz bir yola çıkmış. Çıkmış olduğu yolda başarılar diliyoruz ama kardeşimiz yola çıkar çıkmaz havlu attı. Ben dedim ‘31 Mart’a kadar bu yolda beraber devam edelim. Demokratik anlamda bu yolda yürüyelim’. Ama gördüğüm kadarıyla daha başlarken maddiyatla ilgili eksikleri var. Ve hatta seçildikten bir kaç ay sonra beni görevden alırlar benim yerime kimi atarlar gibi düşünceye sahip. Siyasi olarak hiç huzurlu değil. Yapacağı politikada başkaları tarafından rotası çizilmiş, yolda bozuk araba gibi nereye vuracağı belli değil” dedi.

 

“YENİLMEYE BIKMADIN MI?”

 

Mustafa Çetin’in büyükşehir kanunundan habersiz olduğunu savunan Mandalı “Büyükşehirin ne olduğunu bilmiyorsun, TESKİ'nin ne olduğunu bilmiyorsun. Bu yasa çerçevesinde bazı alanların sorumluluğu büyükşehire ait. Sevgili kardeşim bunu da öğrenememiş. Senin artık yönetim şeklin belli kardeşim. Gel sana ders vereyim. Hiç olmazsa 2024'e hazırlanırsın. Tecrübe edinmiş sayılırsın. Ama benim gördüğüm kadarıyla senin öğrenmeye niyetin yok. Bir oldu yenildin, iki oldu yenildin, üçüncüye niye çıktın sen benim karşıma, sen yenilmeye bıkmadın mı? Sen AK Partili, MHP'li seçmene mi güveniyorsun? Onlar hepsi benim seçmenim benim. Senin seçmenin değil onlar. Onlar canı gönülden İrfan Mandalı ve ekibinin seçmeni. Çünkü ben onlarla beraber güldüm, beraber ağladım. Çünkü onlar beni düğününe çağırdı, cenazesine çağırdı. Sen kalmış bir buçuk ay, bakıyorum ki ön saflarda durmaya çalışıyorsun.  Bu halk seni bu saatten son seçer mi. 2-0 mağlupsun 3’üncüye gidiyorsun. Bir ense, iki ense, üçüncüye nakavt oluyor” dedi.

 

“İŞSİZ SAYISI 10 BİNE ULAŞTI”

 

Ekonomi ile ilgili sıkıntılara da değinen Mandalı, bu işin çözülmesi için köylünün üretici hale getirilmesi ve desteklenmesi gerektiğini dile getirerek “Bu işin sağ partisi sol partisi, orta partisi falan yok” dedi. Türkiye’nin git gide demokrasiden uzaklaşmaya başladığını söyleyen Mandalı “Git gide tek adamlık sistemine doğru yürümeye başladık” dedi. Çerkezköy ve Kapaklı’da işsiz sayısının 10 bine ulaştığını dile getiren Mandalı “Bundan dolaylı olarak 40 bin kişi etkileniyor. ‘Bu işin partisi falan yok. İşsizliği nasıl çözebiliriz, insanlara nasıl iş verebiliriz, aş verebiliriz’ onun hesabını yapmamız lazım. Koltukla gelip geçici. Ama devlet devamlılıktır. Biz bu terbiyeyi bu şekilde gördük. Devlet siyasete karışmaz. Ama artık devlet siyasetle iç içe olmaya başladı” diye konuştu.

 

ELEŞTİRİLERE ERDOĞAN ÖRNEĞİ İLE CEVAP VERDİ

 

Ekonomik özgürlüğü olmayanın Kapaklı’yı yönetme şansının olmadığını dile getiren Mandalı, kızını ve kadın kollarından bazı isimleri belediye şirketinin yönetimine alması ile ilgili eleştirilere de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan örnek vererek cevap verdi. Mandalı “Yasa karşısında bunun herhangi bir engeli var mı? Yok. Birilerinin damadı Türkiye’nin bütçesinin içerisinde. Bırak o da bizim hakkımız olsun. Resmiyet çerçevesinde iş tahsisi yapıyoruz. Ben senin kadın kolları başkanını veya gençlik kolları başkanını mı koyayım şirketin başına?” dedi.

 

“4 TANE VERGİ ALINIYOR”

 

Su ücreti ile ilgili de konuşan Mandalı “30 Nisan 2014’ten sonra 30 tane büyükşehir oldu. 51 tane il eski statü ile yönetiliyor, 30 tane ilimiz büyükşehir kanunuyla yönetiliyor. Sudan ‘atık su’ vergisi, ‘evsel atık’ vergisi ve ‘bertaraf’ vergisi alınıyor. Üç tane vergi var. Fakire bu yetmez dedi. 3 tane verginin yüzde 18 KDV’si eklendi. Su parası 2.45 TL, diğer vergiler 2.85 TL. Yasa diyor ki konulmuş olan vergileri almak zorundasınız. Alınmazsa, onu uygulamayan memur hakkında soruşturma açılır. Mecburen bu 3 tane vergiyi ve KDV alınmak zorunda” dedi.

 

“YOK BİRBİRİMİZDEN FARKIMIZ”

 

“İrfan Mandalı parti değiştiriyor” iddialarıyla ilgili de konuşan Mandalı “Ben her gün parti değiştiriyorum. 1986 yılında seçime girdiğimde Sosyal Demokrat Halkçı Partisi’nden seçime girdim. Daha sonra 1992’de Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçtim. 1993 yılında da Cumhuriyet Halk Partisi ile yollarımı ayırdım, Demokratik Sol Parti’ye girdim. 2013 yılında yine Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçtim. Demek ki yok birbirimizden farkımız, biz Osmanlı Bankası’yız. CHP’li, İYİ Partili, AK Partili, MHP’li ve hatta diğer partililer, İrfan Mandalı ve ekibine var mısınız? Demek ki ayrıştıran seven var bizde, ötekileştiren yok, ‘gel beri’ diyen var” dedi.

 

“HİZMETLER DEVAM EDECEK”

 

Kapaklı’nın birinci sorununun yollar olduğunu söyleyen Mandalı “2018 yılı Eylül ayında asfalt sermeye başladığımda, yaklaşık 70 kilometre asfalt yapacaktım. ‘Olmaz, sen ÇED raporu alacaksın’ dediler. ‘ÇED raporuna gerek yok. 30.09.2019 tarihinde zaten asfalt plenti sökülecek’ dedik. Bazı arkadaşlarımız gücünü kullanarak asfalt plentini, ÇED raporu yok diye durdurdular. Size yapacağımız 70 kilometre sıcak asfaltı çok gördüler. Ama biz yılmıyoruz. Sonra bir baktık ki ‘ÇED raporuna gerek yoktur’ diye yazı geldi. Hava sıcaklığı 10 derecenin üzerinde değilse asfalt yapma şansına sahip değiliz. Geçtiğimiz günlerde biz tekrar asfaltın ihalesini açtık. Her şeyi 31.03.2019 tarihinde bitecekmiş gibi beklemeyin. 2014’ten sonra seçim bitti, 12 milyonluk asfalt serdik biz burada. Biz seçim bitse de, seçimden sonra çalışmaya devam edeceğiz. Siz rahat olun. Asfaltsa asfalt, beton yolsa beton yol, tamirse tamir, yapılması gereken sosyal donatıysa sosyal donatı. Sizin mübarek oylarınızla 2019’dan sonra da bu hizmetler burada yapılmaya devam edecek. Hepimize hayırlı olsun” dedi.  Mandalı “İrfan Mandalı tek başına bir hiçtir. İrfan Mandalı’yı İrfan Mandalı yapan sizlersiniz” diye konuştu.

 

“BÖYLE POLİTİKA OLMAZ”

 

Sivil toplum kuruluşları arkamızda durdu ve 2012’de çok büyük bir iş başardık, ilçe olduk. Ama bizim ilçe olamayacağımızı düşünen bazıları Çerkezköy’de o günkü belediye başkanı ile pazarlık yapıyorlardı. Bazı arkadaşlar gittiler ‘bizi başkan yardımcısı yapar mısın, biz Kapaklı’yı temsil edelim’ dediler. Böyle politika olmaz. Hem diyeceksin ‘ben Kapaklı’yı seviyorum’. Hem de gideceksin el altından başkan yardımcılığı ile ilgili pazarlık yapacaksın. Böyle politika olmaz. Kapaklı sevdalıları arkamızda dimdik durdu ve Kapaklı ilçe yapıldı” dedi. 

 

“BİR ARPA BOYU YOL ALAMADILAR”

 

OSB tarafından yaptırılacak olan 100 yataklı hastanenin yer tahsisinin yapıldığını kaydeden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Ama o milletvekili tamam diyor, öbür milletvekili tamam diyor. 2 milletvekili tamam derken, 2 tane il sorumlusu, müdürlerimizi harcadılar. Birisi Orman İl Müdürü, birisi de Sağlık İl Müdürü. Bunların tayinini çıkardılar. Hastane konusunda halen bir arpa boyu yol alamadılar. Bu sorunun belediye ile hiç alakası yok. Biz yeri tahsis ettik. Yağ var, tuz var, şeker var, ama hamuru yapacak usta yok. Vatandaşlarımız hastane için Çerkezköy’e gidip yol parası veriyorlar, yazık günah değil mi? Madem biz ilçe olduk buraya adliye de yapılması lazım. Biz 120 bin nüfusuz, halen üniversite ile ilgili bir arpa boyu yol almadılar. Kapaklı daha 5 yaşında bir ilçe. Bu ilçeye ne yaparsanız vatandaşlara hizmet içindir” diye konuştu.

 

“1 LİRA FAİZ ÖDEMİYORUZ”

 

Kapaklı Belediyesi olarak 1 lira dahi faiz ödemediklerini dile getiren Mandalı “Ben ticaretin içerisinden geldiğim için elimden geldiği kadar faiz borcuna girmek istemiyorum. Belki çukurlarda, çamurlarda yürüyorsunuz ama zaman içerisinde onları telafi etmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
YEREL SEÇİMLERDE MARMARA HABER GAZETESİNİN HABER VE HABER PERFORMANSINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?
ÇOK İYİ
İYİ
KÖTÜ
ÇOK KÖTÜ
İskeleden düşerek hayatını kaybetti
Servisçilikten sanatçılığa
Son yolculuğuna dualarla uğurlandı
Ayşe’nin katillerine ağırlaştırılmış müebbet
Genç mühendis kazada hayatını kaybetti
Tekirdağ doğurganlık hızı en düşük 51. il oldu
Change  çetesine operasyon; 22 gözaltı
Genç kızın ölümü şüpheli bulundu
Mimarlık Fakültesi’nde mezuniyet coşkusu
Ergene’de Fener Alayı düzenlenecek
Sahilde onarım çalışmaları başladı
1 yılda 6 anlamlı proje
Serinlemek için girdiği denizde boğuldu
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir