Başkan Mandalı: Yenilmeye bıkmadın mı?    Kaymakam Ünlüsoy, Pınarçalı vatandaşlarla buluştu    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    24 Şubat 2019 Pazar   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Dua kurban ve alkışlarla açıldı

Çerkezköy Belediyesi tarafından yaklaşık 9 milyon 500 bin liralık maliyetle ilçeye kazandırılan modern Pazar yeri dün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Hizmet için dokunmadığımız alan kalmadı. İnşallah kalan görev süremizde de vatandaşlarımıza 4 buçuk yıl önce verdiğimiz sözleri tamamlayarak alnımızın akıyla vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız. Bu güzel eserde emeği olan tüm çalışanlarımıza, son bir yıllık çalışmada bize sabır gösteren önce pazarcı esnafımız, ardından çamurlu alanlarda pazara gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Dua kurban ve alkışlarla açıldı
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 12.07.2018 16:20 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan modern halk pazarı dün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Pazar esnafı yapımı tamamlanan yeni halk pazarında dün ilk kez tezgah açarken, pazaryerinin resmi açılışı da saat 13:00’da yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Hasan Terzi, yeni Pazar yerini Çerkezköy’e kazandıran belediye başkanı Vahap Akay’a ve Çerkezköy Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

“HEP BERABER AÇILIŞINI YAPIYORUZ”

 

 

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da “Protokol daveti yapmadan gönülden bir davetle buraya gelen hemşehrilerimize, protokol üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. 1 yıl evvel Haziran ayının sonunda burada pazaryeri inşaatına başladıklarını anımsatan Akay “Yaklaşık 7 milyon 700 bin liralık bir yatırımla pazaryeri inşaatımızın ihalesine çıktık. Ve bir yıl sonra bugün burada hep beraber açılışını yapıyoruz. Sadece 7 milyon 700 bin liralık bir yatırım değil, otoparkıyla çevre düzenlemesiyle beraber 9 milyon 500 bin lirayı bulan bir Pazar yeri yatırımını da bugün Çerkezköy’e kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

 

“DOKUNMADIĞIMIZ ALAN KALMADI”

 

 

Göreve geldikleri günden beri 4 buçuk yıldır tüm vatandaşlarla, belediye meclis üyeleriyle, muhtarlarla el ele kol kola, gönül gönüle Çerkezköy’e hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Akay “Çerkezköy’ün bütün caddelerinde, sokaklarında dokunmadığımız yeşil alan neredeyse kalmadı. Altyapıya Büyükşehir Belediyemizle, TESKİ’mizle ile beraber ciddi yatırımlar yaptık ve yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Çerkezköy’ün sıkıntılarını, geçmişten bugüne sular altında kalan bölgelerin manzaralarını hatırlıyoruz. Toprağın  altına gömdüğümüz o önemli yatırımların Çerkezköy’e ne kadar fayda sağladığını her yağıştan sonra görme fırsatını buluyoruz. yaptığımız altyapı çalışmalarının bugün geldiği noktada üstüne devam eden üstyapı çalışmalarıyla, yeşil alan çalışmalarıyla, park bahçe çalışmalarıyla hizmetlerimize devam ediyoruz” dedi.

 

 

“27 MİLYONLUK BİR YATIRIMLA BİR TEMEL ATTIK”

 

 

Veliköy’de yaptıkları Kapalı Düğün Salonu’nun vatandaşların hizmetine açıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay “Kızılpınar’da altyapı çalışmalarından sonra bugün üstyapı çalışmaları ve kaldırım çalışmalarıyla Eylül ayından itibaren Kızılpınar’ın üstyapıya dair hiçbir sorunu kalmayacak. Çerkezköy’de Veliköy ve Kızılpınar dışında diğer 8 mahallede on binlerce metrekarede yeşil alan ve park bahçe çalışmaları yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Büyükşehir belediyemiz hemen otogarın yan tarafında 27 milyonluk bir yatırımla geçtiğimiz yıl bir temel attık ve inşallah Kasım ayında da açılışını gerçekleştireceğiz. Büyükşehir belediyemiz ile beraber Cengiz Topel Caddesi’nde yarı olimpik yüzme havuzunun temelini attık. İnşallah yılsonu onun da açılışını yapacağız” dedi.

 

 

“120 GÜN SONRA YAŞAM ALANI HALİNE GELECEK”

 

 

Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nin çehresini değiştireceklerini kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Pazar alanımızın yan tarafında da geçtiğimiz hafta büyükşehir belediyemiz tarafından kültür park yapılmak üzere birinci etabını tamamladığımız, ikinci etabının da temelini attığımız park çalışması inşallah 120 gün sonra burayı bir yaşam alanı haline getirecek. Ardından buradan başlayan suyun kenarının tamamını yaşam alanları haline getirme projemizin ikinci adımı önceki gün Kültür Park birinci etap, ardından ikinci etapla beraber Pınarça Deresi’nin iki tarafını da yaşam alanları haline getirecek ihalemizi de gerçekleştirdik. Önümüzdeki hafta sözleşmesini tamamlayacağız ve buralara yürüyüş alanları, park alanları içerisinden Fatih Mahallesi’nin Fatih Cami’ne kadar olan alanını, yaşam alanlarıyla buluşturarak buradaki kültür parka ve Pazar alanına ulaştırtırmış olacağız” şeklinde konuştu.

 

 

“ALNIMIZIN AKIYLA VATANDAŞLARIMIZIN KARŞISINA ÇIKACAĞIZ”

 

 

4 buçuk yıldır adım atmadıkları sokak kalmadığını dile getiren Akay “Hizmet için dokunmadığımız alan kalmadı. İnşallah kalan görev süremizde de vatandaşlarımıza 4 buçuk yıl önce verdiğimiz sözleri tamamlayarak alnımızın akıyla vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız. Bu güzel eserde emeği olan tüm çalışanlarımıza, son bir yıllık çalışmada bize sabır gösteren önce pazarcı esnafımız, ardından çamurlu alanlarda pazara gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

“ÇERKEZKÖY’E HAYIRLI OLSUN”

 

 

Pazar yerinin Çerkezköy’e hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Vahap Akay “Güzel günlerde inşallah umutla Çerkezköy’ün yarınlarına ele ele, kol kola, omuz omuza hizmet etmek için buradayız. 4 buçuk yıl önce söz verdiğimiz her şeyi adım adım yaparak bugünlere kadar geldik. Kalan süremizde de verdiğimiz sözleri tamamlayacağız ve milletin karşısına çıkacağız. Belediye hayali görmek güzel şeydir, umutlu şeydir. Ancak bu hayallerinizi ortaya koyarken, arkaya bakarak ortaya koyduğunuz eselere de yapamadıklarınıza da bu millet bakacaktır. Bu güzel eserin Çerkezköy’e, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

 

PLAKET TAKDİM ETTİ

 

 

Geçtiğimiz hafta Çorlu’da meydana gelen tren faciasında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Akay “15 Temmuz’un arifesindeyiz. 15 Temmuz şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Hasan Terzi tarafından Belediye Başkanı Vahap Akay’a plaket takdim edildi.

 

 

“41 KERE MAŞALLAH”

 

 

Plaket takdiminin ardından kürsüye gelen Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu da “Vahap Akay, Trakya’nın en çalışkan belediye başkanlarından. Çerkezköy’e 41 milyon liralık yatırım yapıyor. 41 kere maşallah diyorum kendisine. Başkanımıza nazar değmesin diye maşallah takacağım” diyerek Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a  nazar boncuğu taktı.  Kurban kesimi ve duanın ardından hep birlikte kurdele kesilerek pazaryerinin açılışı yapıldı. Açılışın ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay beraberindekilerle birlikte pazaryerini gezerek Pazar esnafına hayırlı işler ve bol kazançlar temennisinde bulundu.

 

 

KATILIM YOĞUNDU

 

 

Açılışa Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şube Başkanı Mustafa Zümbül, Kızılay Çerkezköy Şube Başkanı Ertan Aşut, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Nalan Çolak, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilciler, Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Hasan Terzi ve Pazar esnafı ile çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Akay açılışa eşi Güliz Akay, kızı Damla Akay ve annesi Necla Akay ile birlikte katıldı.

 

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU - Şaban KARDEŞ - Özge MERİÇ

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İÇİN OYUNUZU HANGİ ADAYA?
MİLLET İTTİFAKI ADAYI KADİR ALBAYRAK
CUMUR İTTİFAKI ADAYI MESTAN ÖZCAN
İşte AK Parti’nin meclis üyesi adayları
Kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi
AK Parti Kapaklı listesi açıklandı
Bir genç daha not bırakarak intihar etti
İşte CHP’nin listesi
Kozuva, proje çuvalının ağzını Veliköy’de araladı
HDP’nin Çerkezköy adayı Güntay Çakır oldu
O işletmeye 72 bin TL ceza
Başkan Adayı Dönmez, ekibini tanıttı
CHP Kapaklı listesi açıklandı
360 araç kapasiteli meydan altı otoparkı projesi
DSP’nin listesi açıklandı
İşte CHP’nin Meclis Üyesi adayları
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir