Acılı annenin acı sonu    36 bin 814 öğrenci karne aldı    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    19 Ocak 2019 Cumartesi   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

İlk günde 100 bin imza

24 Haziran seçimlerinde, 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olabilecek isimler için imza verme işlemi dün başladı. Sabah saat 08:00'da başlayan işlemler 9 Mayıs akşamı saat 20:00'a kadar sürecek. İYİ Parti tarafından Çerkezköy ve Kapaklı’da düzenlenen imza kampanyasına Saadet Partisi ve Vatan Partisi de destek verdi. . İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilk günde 100 bin imzayı geçti.

İlk günde 100 bin imza
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 04.05.2018 18:03 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

24 Haziran seçimlerinde, 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olabilecek isimler için imza verme işlemi dün başladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in “100 bin imza” ile Cumhurbaşkanı adayı olacağını belirtmesi üzerine Türkiye genelinde olduğu gibi Çerkezköy ve Kapaklı’dan partililer ve vatandaşlar Meral Akşener için imza vermek için Çerkezköy İlçe Seçim Kurulu’na akın etti.

 

 “ÇERKEZKÖY'DEN 10 BİNİN ÜZERİNDE İMZA BEKLİYORUZ”

 

Adliye binası önünde açıklama yapan İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Cemalettin Turlin, “Saniyede 6, dakikada 300 kişi imza atıyor. Akşam saat 20:00 itibari ile biz Türkiye genelinde 200 bini geçmiş olacağız. İYİ Parti Genel Merkezimizden gelen bilgilere göre saat 10.00 itibari ile imza sayımız 40 binin üzerine çıktı. Genel Merkezimize sistem üzerinden 7 gün 24 saat sürekli raporlama yapılıyor” dedi. 4- 9 Mayıs tarihleri arasında Çerkezköy'den 10 binin üzerinde imzanın toplanacağını tahmin ettiklerini belirten Turlin “Kapaklı ile Çerkezköy etle tırnak gibidir. Her iki ilçeden de imza kampanyamıza yoğun  katılım bekliyoruz” dedi.

 

“2 MİLYON İMZA İLE SEÇİME GİRECEĞİZ”

 

İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin de “İYİ Parti’yi beraber kurduk. Cumhuriyet Halk Partisi adaletin sağlanması ve demokrasinin işlenmesi adına İYİ Parti'ye 15 milletvekilini verdi ve mecliste grubun kurulmasını sağladılar. Bizim bu imzalara ihtiyacımız yoktu fakat Meral Akşener Hanım'ın bir çıkışı vardı. 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olacağım demişti. Bu sözü yerine getirmek adına bugün başlamış olan imza kampanyası için Kapaklı İlçe Teşkilatı ve Kapaklı halkı olarak buraya geldik” dedi. İmza kampanyası boyunca teşkilatların 7 gün 24 saat açık olacağını belirten Çetin “Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere çalışan işçi arkadaşlarımız da saat 20.00'a kadar imzalarını atabilirler. Bu bir başlangıçtı. 100 bin imza değil 2 milyon imza ile seçime gireceğiz gibi gözüküyor” dedi.

 

“BÖYLE BİR ENDİŞEMİZ YOK”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli'nin ‘imza verecekleri için Fetö soruşturması yapılıp ayıklanması gerektiği’ sözleri ile ilgili de konuşan Çetin “Bu konu ile ilgili herhangi bir kaygımız yok. Aslında daha fazla kamçılanma hareketi oldu. Bizim böyle bir endişemiz yok. Halkımızın da bu gözle baktığını düşünüyoruz. Biz burada göğsümüzü gere gere imzamızı verir, Genel Başkanımız Meral Akşener'i Cumhurbaşkanı adayı yaparız. Ayrıca İlçe Teşkilat binamızdan, Çerkezköy İlçe Seçim Kurulu’na  araçlar kaldırılacak. Kapaklı’nın her yerinden halkımızın İlçe Seçim Kuruluna ulaşımı sağlanacak. İmza kampanyamıza gelemeyen vatandaşlarımız, engelli vatandaşlarımız için köyler ve mahallelerden otobüslerimiz bugün itibari ile kalkıyor. Mahalle temsilcilerimiz tarafından ulaşım sağlanacak” dedi.

 

DESTEK VERMEYE DAVET ETTİ

 

İmza kampanyasının sadece İYİ Partililer olarak sınırlandırılmadığını, demokrasiye sahip çıkmak adına partili partisiz herkesin imza verebileceğini kaydeden Yusuf Çetin “Tekirdağ olarak 35 bin 40 bin imza hedefimiz var” dedi. Seçmenlerin, seçmen listelerini kontrol etmelerini de isteyen Çetin “4-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan imza kampanyasında, 24 Haziran seçimlerinin bir demokrasi şöleni havasında geçebilmesi için tüm Kapaklı halkını genel başkanımız Meral Akşener’e imza desteği vermeye davet ediyorum. Şimdiden, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

 

“İKTİDARIN DÜŞTÜĞÜNÜN GÖSTERGESİDİR”

 

İmza kampanyasına destek veren Vatan Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Kemal Engin de “İktidarın bu Türk milletine dayattığı baskıcı tavır, artık insanları aldatamayacağının göstergesidir. Görüyorum ki şuan da kayıtlardan baktığımda dakika başı bin kişinin arttığını görüyorum. Bu Türk Milleti'nin direndiğinin göstergesidir. İktidar 3-4 seçimdir aldattı. Bu artık bunun bitişinin göstergesidir. Türk Milleti artık direniyor. Direncini görüyorum ben burada. Sayılar önemli değil. İktidarın düştüğünün göstergesidir bu olay” dedi.

 

“BU İMZALAR MEHMETÇİĞİN CEPHEDE ÇARPIŞMASI KADAR DEĞERLİ”

 

Saadet Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mehmet Kalyon da “Halkımızın bilinçli olarak birleşmesi adına, demokrasi adına, cephede çarpışan Mehmetçik kadar değerlidir bu imzalar. Milletimiz adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu baskın bir seçimdir. Bilinçli olan halkımız öbek öbek imzamıza katılıyor” dedi. Devlet Bahçeli’nin imza verecekleri için Fetö soruşturması yapılıp ayıklanması gerektiği’ sözlerine ilişkin konuşan İYİ Parti Kapaklı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Yılmaz da “Hiç bir örgütle bağlantım yoktur. İmzamı da korkmadan verdim. Cumhuriyet Savcılığı'na da dilekçe vereceğim beni araştırsınlar” dedi. İYİ Parti Kapaklı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Aydoğdu ise, “Meral Hanım'a destek için geldik. İyi olmak için hep birlikte Türkiye iyi olsun diye geldik” dedi.

 

“TÜRKİYE DEMOKRASİYE KOŞUYOR”

 

Görüşlerini sorduğumuz Özel Optimed Hastanesi’nde görev yapan Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Yaşar Pala da “51 yaşındayım 51 yaşına kadar aktif siyasete hiç girmedim. Son yıllarda Türkiye'nin yaşadığı kötü gidişatın durdurulması için Meral Akşener ve diğer partililerin de katılmış olduğu bu harekette taşın altına elimi değil bedenimi koymaya geldim. Şuan yaşadığımız süreç ve Devlet Bahçeli'nin yaptığı açıklamaları kendi adıma çok manidar buluyorum. Aslında  MHP'liydim. Yıllardır oyumu MHP'ye vermiştim. Onla beraber hareket eden herkesi de aslında Fetöcülükle şuçlamış oldu kendisi. Çünkü 17-25 Aralık operasyonları sonrasında Bugün Gazetesi'nin önünde demeç verende Bahçeli'ydi. Vatandaşlarımız kimlerin fetö ile yan yana olduğunu kimlerin olmadığını yıllardır çok iyi görüyor aslında. Bugüne kadar seçimlerde yaşananların bir kısmı seçim hilesi bir kısmı seçim korkusuydu. Artık vatandaş korkmuyor. Türkiye bir bütün olarak artık demokrasiye koşuyor” dedi.

 

“SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR”

 

İmza kampanyası ile ilgili görüşlerini aldığımız İYİ Parti Kapaklı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sevda Altınbaş ise “Bugün Meral Akşener'i desteklemek için buradayız. İnşallah iyi olacak. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyoruz. Daha önce hiç siyasette bulunmadım Meral Akşener'in adını duymak bizim için yeterli oldu ilk defa siyasete giriyorum. İnşallah iyi olacak” dedi.

 

“MUHTEREM HOCA DİYENLER MECLİSTE”

 

İYİ Parti Kapaklı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hatice Çilem Peltek de “Gümbür gümbür geliyoruz. 25 Haziran'da bayram yeri gibi bir Türkiye hayal ediyorum. Meral Akşener adına kendi adımıza davullu zurnalı güzel günler bizi bekliyor” dedi. Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı olarak görev yaparken görevden alınması sonrasında İYİ Parti saflarına geçen Murat Yürük de imza verdi. Seçimlerin olması gereken tarihten 18 ay erkene alındığını kaydeden Yürük “Seçimlerin erkene alınması demek, erken seçim istemek vatan hainliğidir” dedi. Devlet Bahçeli’nin fetö açıklamaları ile ilgili de konuşan Yürük “Buraya gelenler Fetöcü ise neden hala sokaklarda dolaştırıyorlar milleti. Onlardan olmayan insanlar onlar gibi düşünmeyen insanlar vatan haini mi oluyor? Muhterem hoca diyenler burada değil. Muhterem hoca diyenler mecliste. Genel Başkanımız Meral Akşener 100 bin değil 30 milyon imza alır” dedi. Kapaklı’da 1999 ve 2004 seçimlerinde MHP’den belediye başkan adayı olan Hüseyin Sekmen de Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı olması için imza verdi.

 

Haber / Özge MERİÇ

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
SİZCE AK PARTİ ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AŞAĞIDAKİ İSİMLERDEN HANGİSİ OLMALI
ALİ DÖNMEZ
YILMAZ ERKILIÇ
GÖKSEL BOZDAĞ
SÜLEYMAN KOZUVA
AHMET YILDIZ
ORHAN ARAS
HANEFİ BELİNDİR
ALİ ERTEM
HASAN İŞCAN
NURAN YEŞİL
ABDULLAH ÖĞE
AK Parti’de kafalar karıştı
Acılı annenin acı sonu
Ormanda kafa ve vücut parçaları bulundu
Parkta intihar etti
Doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı
O cinayetin faili babası çıktı
Halk yetkililerden resmi açıklama bekliyor
4 gün sonra cesedi bulundu
Toplu ulaşıma zam
“OSB’de hiçbir atık dereye akamaz”
Masaj salonuna fuhuş operasyonu
Feci kazadan şans eseri kurtuldular
Samsunlu vatandaşlarla bir araya geldi
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir