Acılı annenin acı sonu    36 bin 814 öğrenci karne aldı    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    19 Ocak 2019 Cumartesi   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Yapılanları ve yapılmayanları 4 bakana sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Vecdi Gündoğdu, AK Parti hükümetlerinin 15 yılda Vize’ye yaptığı ve yapmadığı hizmetleri meclis gündemine taşıyarak “AK Parti hükümetlerinin 15 yılda Vize ilçemize yapmadığı hizmetlerin hesabını sormak boynumuzun borcudur” dedi.

Yapılanları ve yapılmayanları 4 bakana sordu
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 24.04.2018 17:03 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

AK Parti hükümetlerinin, son 15 yılda Kırklareli’nin Vize ilçesi ve köylerine yaptığı yatırımların sonucunu 4 farklı bakanlığa verdiği soru önergeleriyle Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

 

 

HESABINI VERMESİNİ İSTEDİ

 

Vize ve köylerine 15 yıldır yapılan yatırımlar sonucunda bölgede yaşayan vatandaşların yaşam kalitesinde nasıl değişiklikler olduğunun açıklanmasını isteyen Gündoğdu, Vize ve köylerine 15 yıldır yapılan ve yapılmayan yatırımlar hakkında, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanına, Milli Eğitim Bakanına, Sağlık Bakanına, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanına Soru Önergesi verdi. Gündoğdu, “AK Parti hükümetlerinin 15 yılda Vize ilçemize yapmadığı hizmetlerin hesabını sormak boynumuzun borcudur” diyerek AK Parti’nin 15 yılın hesabını Vize halkına vermesini istedi.

 

 

“2018-2019’DA NELER YAPACAKSINIZ?”

 

 

Gündoğdu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istemiyle sunduğu soru önergesinde “Kırklareli Vize ilçemize ve köylerine AKP Hükümetleri döneminde 2002-2018 yılları arasında, yıllara göre bakanlığınız tarımsal kalkınmayı sağlayıcı hangi yatırımları yapmıştır, yatırım miktarının yıllara göre artışı ne kadardır ve hangi kalemlerde yapılmıştır? Bakanlığınızın Vize ve köylerine yaptığı yatırımlar sonucunda bölgede yıllara göre tarımsal üretimindeki değişim nasıl gerçekleşmiştir, anılan yıllarda üreticimiz, çiftçimiz daha çok üretip, daha çok kazanmış mıdır? 2018-2019 yıllarında anılan bölgemizde tarımsal kalkınmayı sağlamak, üreticinin daha çok üretmesi, daha çok kazanması, tüketicinin sağlıklı ve ucuz tarımsal ürün tüketmesi için neler yapacaksınız?” sorularını yöneltti.

 

 

BAKAN YILMAZ’A SORDU

 

 

Gündoğdu, Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle sunduğu önergesinde de “Kırklareli Vize İlçemizde ve köylerinde AKP hükümetleri döneminde 2002-2018 yılları arasında, yıllara göre bakanlığınız eğitim hizmetlerinde hangi yatırımları yapmıştır, yıllara göre yatırımların artış oranı ne kadardır ve hangi kalemlerde yapılmıştır? Bakanlığınızın Vize İlçemizde ve köylerinde yaptığı eğitim yatırımları sonucunda bölgede eğitim hizmetlerinin kalitesi ve tercih oranı yükselmiş midir, okul, derslik, idareci, öğretmen ve yardımcı hizmetler personel sayısı yıllara ve nüfus artış hızına göre nasıl bir değişim göstermiştir? Vize İlçemizde ve köylerinde eğitim çağına gelmiş çocuklarımızın, gençlerimizin 2002-2018 yılları arasında, yıllara göre bakanlığınıza bağlı eğitim kurumlarını, özel eğitim kurumlarına tercih etme oranı nedir?  2018-2019 yıllarında anılan bölgemizde eğitim hizmetlerinin çağdaş mekânlarda, modern ve ücretsiz sağlanması konusunda neler yapacaksınız” sorularını sordu.

 

 

“DAHA UCUZ OLMASI İÇİN NELER YAPACAKSINIZ?”

 

 

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yanıtlaması için sunduğu soru önergesinde “Kırklareli Vize İlçemizde ve köylerinde AKP hükümetleri döneminde 2002-2018 yılları arasında, yıllara göre bakanlığınız sağlık hizmetleri, insan sağlığı hizmetlerinde hangi yatırımları yapmıştır, yıllara göre yatırımların artışı ne kadardır ve hangi kalemlerde yapılmıştır? Bakanlığınızın Vize İlçemizde ve köylerinde yaptığı yatırımlar sonucunda bölgede, sağlık hizmetleri, insan sağlığı hizmetlerinde yıllara göre nasıl bir gelişim ve modernleşme sağlanmıştır, kişi başına düşen yatak sayısı, doktor ve sağlık personeli sayısı yıllara göre nasıl bir değişim göstermiştir? 2018-2019 yıllarında anılan bölgemizde sağlık hizmetlerinin daha hızlı, çağdaş mekânlarda, modern, güvenli ve daha düşük ücretlerle sağlanması konusunda neler yapacaksınız?” sorularını soran Gündoğdu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yanıtlaması için de soru önergesi sundu. Gündoğdu, şu soruları yöneltti: “Kırklareli Vize İlçemize ve köylerine AKP hükümetleri döneminde 2002-2018 yılları arasında, yıllara göre bakanlığınız ulaştırma ve haberleşme hizmetlerinde hangi yatırımları yapmıştır, yatırımların yıllara göre artışı ne kadardır ve hangi kalemlerde yapılmıştır? Bakanlığınızın Vize İlçesi ve köylerine yaptığı yatırımlar sonucunda bölgede; kara, deniz ve hava ulaşımı ve haberleşme hizmetleri yıllara göre nasıl bir gelişim ve modernleşme göstermiştir? 2018-2019 yıllarında anılan bölgemizde ulaştırma ve haberleşme hizmetlerinin daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz hale getirilmesi konusunda neler yapacaksınız?”

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
SİZCE AK PARTİ ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AŞAĞIDAKİ İSİMLERDEN HANGİSİ OLMALI
ALİ DÖNMEZ
YILMAZ ERKILIÇ
GÖKSEL BOZDAĞ
SÜLEYMAN KOZUVA
AHMET YILDIZ
ORHAN ARAS
HANEFİ BELİNDİR
ALİ ERTEM
HASAN İŞCAN
NURAN YEŞİL
ABDULLAH ÖĞE
AK Parti’de kafalar karıştı
Acılı annenin acı sonu
Ormanda kafa ve vücut parçaları bulundu
Parkta intihar etti
Doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı
O cinayetin faili babası çıktı
Halk yetkililerden resmi açıklama bekliyor
4 gün sonra cesedi bulundu
Toplu ulaşıma zam
“OSB’de hiçbir atık dereye akamaz”
Masaj salonuna fuhuş operasyonu
Feci kazadan şans eseri kurtuldular
Samsunlu vatandaşlarla bir araya geldi
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir