‘Biz karar vermedikçe kimseye oyun kurdurmayız’    "Milletimizin birlik ve beraberliği bizim için çok önemli"    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    19 Mart 2019 Salı   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Seçimler 1 Nisan’da yapılacak

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, oda seçimlerinin 1 Nisan tarihinde yapılacağını açıkladı.

Seçimler 1 Nisan’da yapılacak
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 11.03.2018 22:33 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Oda seçimlerinin 1 Nisan Pazar günü yapılması için İlçe Seçim Kurulu’ndan onay aldıklarını söyleyen Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, “1967 yılından günümüze başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Odamızın tarihine yakışır bir seçim olması için yönetim kurulu olarak var gücümüzle çalışıyoruz ve her seçim döneminde olduğu gibi demokratik ve şeffaf bir seçim süreci geçirmek öncelikli hedefimiz” dedi.

 

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

 

Önlerinde bir seçim süreci olduğunu kaydeden Bilgin “Temiz, adil, dürüst bir yarış olması için kullanılan üslubun ve seçim ortamının saygınlığını oldukça önemsiyoruz. Bu seçimin üyelerimize yakışan saygın ve demokratik bir ortamda gerçekleşmesi için, üzerimize düşeni eksiksiz yapacağız. Tüm adayların da aynı hassasiyette olacağını ümit ediyoruz” dedi.

 

“VEKALETEN OY KULLANILAMAZ”

 

Şirket temsilcilerinin seçimde oy kullanabilmeleri için firmayı temsil ve imzalama yetkili olmaları gerektiği belirtilerek “Oda seçimlerinde oy kullanacak gerçek veya tüzel kişi firma seçimin yapılacağı tarih esas alınmak suretiyle odaya en az 2 yıl süreyle kayıtlı olmalıdırlar. Vekaleten oy kullanılamaz. Tüzel kişiler seçimlerde imza sirküleri ile oy kullanabilecekleri gibi, ticaret sicilinden alacakları yetki belgesi ile de oy kullanabilirler. İmza sirkülerinden temsilcinin TC kimlik numarası mutlaka yazmalı, aslı veya noter onaylı sureti getirilmeli ve bir fotokopisi sandık kuruluna teslim edilmelidir. Müşterek imza kapsamında iş yapan tüzel kişiler mutlaka kimin oy kullanacağını belirtir ortak dilekçeyi sandık kuruluna vermelidirler. Gerçek kişilerin yetki belgesi almalarına gerek yok. Nüfus cüzdanını tevdi etmek suretiyle oy kullanabilirler. Aidat borcundan dolayı askıda bulunan üyeler seçim listeleri kesinleşinceye kadar borçlarını ödeyip listelere dahil olabilirler. Oy kullanacak gerçek veya tüzel kişinin vergi kaydının aktif olması gerekiyor” denildi.

 

ADAYLARDA ARANACAK ÖZELLİKLER

 

Seçime girecek adaylarda aranacak özellikler de şöyle sıralandı: Oda seçimlerine girecek gerçek veya tüzel kişi seçimin yapılacağı tarih esas alınmak suretiyle odaya 2 yıl süreyle kayıtlı olmalıdırlar. Aday olmak isteyen tüzel kişi temsilcisi seçim tarihi esas alınmak suretiyle o tüzel kişiyi 6 aydır temsile yetkili olmalı. Aday 25 yaşını doldurmuş ve okur-yazar olmalıdır. Aday olacak gerçek veya tüzel kişinin vergi kaydının aktif olması gerekiyor. Gerçek veya tüzel kişi odaya kaydını gerektiren ticari ve sınaî kazanç dolayısıyla gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olmalıdır. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı beş yıl veya daha fazla süreyle ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından hapis cezasına mahkûm olmamak gereklidir”

 

Haber / Menşure KARDEŞ

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İÇİN OYUNUZU HANGİ ADAYA?
MİLLET İTTİFAKI ADAYI KADİR ALBAYRAK
CUMUR İTTİFAKI ADAYI MESTAN ÖZCAN
Kapaklı anketinden Mandalı çıktı
Partililer esnafla tartıştı
Kozuva, Akay’a 20 gün ömür biçti
Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Tekirdağ'a geliyor
Türkiye – Bulgaristan güncel ilişkileri konuşuldu
Albayrak, ezber bozmaya devam ediyor
Organları, 3 hastaya umut oldu
“Varlık kuyruğu olsaydı başında sen olurdun”
Kermes ile geri dönüşüme destek
"Bizim arkamızda millet var"
Başkan Albayrak minik öğrencilerle bir araya geldi
Okullar arası bilgi yarışması düzenlenecek
Görevlerini devrettiler
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir