Akay adeta gövde gösterisi yaptı    CHP'den parti binasına destek yemeği    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    10 Aralık 2018 Pazartesi   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

Seçimler 1 Nisan’da yapılacak

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, oda seçimlerinin 1 Nisan tarihinde yapılacağını açıkladı.

Seçimler 1 Nisan’da yapılacak
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 11.03.2018 22:33 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Oda seçimlerinin 1 Nisan Pazar günü yapılması için İlçe Seçim Kurulu’ndan onay aldıklarını söyleyen Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, “1967 yılından günümüze başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Odamızın tarihine yakışır bir seçim olması için yönetim kurulu olarak var gücümüzle çalışıyoruz ve her seçim döneminde olduğu gibi demokratik ve şeffaf bir seçim süreci geçirmek öncelikli hedefimiz” dedi.

 

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

 

Önlerinde bir seçim süreci olduğunu kaydeden Bilgin “Temiz, adil, dürüst bir yarış olması için kullanılan üslubun ve seçim ortamının saygınlığını oldukça önemsiyoruz. Bu seçimin üyelerimize yakışan saygın ve demokratik bir ortamda gerçekleşmesi için, üzerimize düşeni eksiksiz yapacağız. Tüm adayların da aynı hassasiyette olacağını ümit ediyoruz” dedi.

 

“VEKALETEN OY KULLANILAMAZ”

 

Şirket temsilcilerinin seçimde oy kullanabilmeleri için firmayı temsil ve imzalama yetkili olmaları gerektiği belirtilerek “Oda seçimlerinde oy kullanacak gerçek veya tüzel kişi firma seçimin yapılacağı tarih esas alınmak suretiyle odaya en az 2 yıl süreyle kayıtlı olmalıdırlar. Vekaleten oy kullanılamaz. Tüzel kişiler seçimlerde imza sirküleri ile oy kullanabilecekleri gibi, ticaret sicilinden alacakları yetki belgesi ile de oy kullanabilirler. İmza sirkülerinden temsilcinin TC kimlik numarası mutlaka yazmalı, aslı veya noter onaylı sureti getirilmeli ve bir fotokopisi sandık kuruluna teslim edilmelidir. Müşterek imza kapsamında iş yapan tüzel kişiler mutlaka kimin oy kullanacağını belirtir ortak dilekçeyi sandık kuruluna vermelidirler. Gerçek kişilerin yetki belgesi almalarına gerek yok. Nüfus cüzdanını tevdi etmek suretiyle oy kullanabilirler. Aidat borcundan dolayı askıda bulunan üyeler seçim listeleri kesinleşinceye kadar borçlarını ödeyip listelere dahil olabilirler. Oy kullanacak gerçek veya tüzel kişinin vergi kaydının aktif olması gerekiyor” denildi.

 

ADAYLARDA ARANACAK ÖZELLİKLER

 

Seçime girecek adaylarda aranacak özellikler de şöyle sıralandı: Oda seçimlerine girecek gerçek veya tüzel kişi seçimin yapılacağı tarih esas alınmak suretiyle odaya 2 yıl süreyle kayıtlı olmalıdırlar. Aday olmak isteyen tüzel kişi temsilcisi seçim tarihi esas alınmak suretiyle o tüzel kişiyi 6 aydır temsile yetkili olmalı. Aday 25 yaşını doldurmuş ve okur-yazar olmalıdır. Aday olacak gerçek veya tüzel kişinin vergi kaydının aktif olması gerekiyor. Gerçek veya tüzel kişi odaya kaydını gerektiren ticari ve sınaî kazanç dolayısıyla gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olmalıdır. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı beş yıl veya daha fazla süreyle ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından hapis cezasına mahkûm olmamak gereklidir”

 

Haber / Menşure KARDEŞ

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
SİZCE AK PARTİ ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AŞAĞIDAKİ İSİMLERDEN HANGİSİ OLMALI
ALİ DÖNMEZ
YILMAZ ERKILIÇ
GÖKSEL BOZDAĞ
SÜLEYMAN KOZUVA
AHMET YILDIZ
ORHAN ARAS
HANEFİ BELİNDİR
ALİ ERTEM
HASAN İŞCAN
NURAN YEŞİL
ABDULLAH ÖĞE
CHP’de kritik gün
Şeref madalyalarını 44 sene sonra aldılar
CHP, Trakya’da 29 adayını açıkladı
Talih kuşu Trakya’da turluyor
Akay adeta gövde gösterisi yaptı
Kapaklı’ya vergi dairesi açılıyor
O ceset böyle bulundu
Vali Yıldırım’dan Çerkezköy’e iade-i ziyaret
Tekirdağ’da beklenen oldu
Kırmızı ışıkta bekleyen 7 araca çarptı; 10 yaralı
İşbaşı Eğitim Programı ile iş imkanı
Yel: 132 milyon liralık yatırım yapıldı
İYİ Parti, Çerkezköy’de seçim startını verdi
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir