Hedefimiz 1. Tur    "Ezik" sözüne  tepki yağıyor    Künye    Reklam    Bize Ulaşın    20 Haziran 2018 Çarşamba   
Marmara Haber
  Kapaklı Çerkezköy Saray Çorlu Ergene M.Ereğlisi Hayrabolu Muratlı Süleymanpaşa Şarköy Malkara Türkiye Tekirdağ Edirne Kırklareli
Son Dakika Yazarlar Türkiye Konuşuyor Fotoğraf Galeri WEB TV T Haber E-Gazete Anket Haber Arşiv
 ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR DÜNYA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT YAŞAM SAĞLIK MAGAZİN BİLİM TEKNOLOJİ RESMİ İLAN

TESKİ'nin Bildirisi En İyi 30 Arasına Girdi

2. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi’ne katılan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi dört bildiri sundu. “Hayrabolu İlçesi Dambaslar ve Hasköy Mahalleleri Arsenik Sorunu ve Arıtma Sistemleri" konulu bildiri en iyi 30 arasına girdi.

TESKİ'nin Bildirisi En İyi 30 Arasına Girdi
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Yayın Tarihi: 18.05.2017 21:45 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü Antalya'da düzenlenen 2. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresine katıldı ve çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunmak için stant açtı. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen 2. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresinde "Suya dair her şey" teması işlendi. Bu kapsamda, kongrede içme ve kullanma suları, ambalajlı sular kapsamında doğal kaynak suları, içme suları ve mineralli sular, yüzme suları, yüzme havuzları, kaplıcalar, tarımsal amaçlı su kullanımı, atık sular, su ürünleri, su kirliliği, su kalitesinin izlenmesi ve laboratuvarlar ile suyun yönetimi gibi konular farklı boyutlarıyla ve güncel gelişmeler ışığında ele alındı.

 

800 KATILIMCI YER ALDI


Uluslararası kapsamda düzenlenen kongreye başta sağlık bilimleri, su ürünleri, çevre mühendisliği, kimya, biyoloji, hidroklimatoloji ve ziraat alanlarında çalışanlar olmak üzere, akademisyenler, belediyeler, il özel idareleri, ambalajlı su üreticileri ve sanayicileri, su ürünleri üretici ve satıcıları, yüzme havuzu ve kaplıca işletmecileri, su dezenfeksiyon ürünlerini üreten ve satanlar, su kalitesi izlemesini yapanlar katıldı. Kongrede toplam 800 katılımcı yer aldı.
 

4 BİLDİRİSİ YER ALDI
 

Kongre süresince yapılan sunum ve bildiriler kapsamında TESKİ Genel Müdürlüğü’nün 4 adet bildirisi yer aldı. TESKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanlığının hazırladığı, Kimyager Çiğdem Sayıklı Şimşek'in sunumunu yaptığı, "Tekirdağ İli Hayrabolu İlçesi Dambaslar ve Hasköy Mahalleleri Arsenik Sorunu ve Arıtma Sistemleri" konulu bildiri en iyi 30 bildiri arasına girerek Bilim Kurulu tarafından, 'The Journal of Environmental Protection and Ecology (JEPE)'de yayınlanmak üzere seçildi.

 

TEKİRDAĞ’I TEMSİL ETTİLER


TESKİ Genel Müdürlüğü kongrede yer alarak yaptığı bilimsel sunumlar ve açtığı stantta paylaştığı deneyimlerle Tekirdağ'ı temsil etti. Türkiye genelinde bulunan 30 büyükşehir belediyesinden yalnızca 5 tanesi Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak stant açtı. TESKİ'nin açtığı stantta yer alan portatif klor ölçüm cihazı, bilgilendirme broşürleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kurulduğu günden bugüne yaptığı yatırım ve hizmetlerin derlendiği "Hizmette 1000 Gün" kitapçığı, yine TESKİ'nin kurulmasından itibaren hayata geçirdiği, "30 Ayda 30 Dev Proje" ve su tasarrufu amacıyla düzenlenen "1 lt Bakar mısınız" projesi kapsamında hazırlanan bez çantalar çok ilgi gördü.

 

TÜRK HİJYEN VE DENEYSEL BİYOLOJİ DERGİSİ YAYINLAYACAK

 

En iyi 30 bildiri arasına giren bildiriden dolayı Su ve Sağlık Kongresi yöneticileri tarafından bildiride emeği geçen TESKİ personeline Sözlü Bildiri Ödül Belgesi takdim edilerek teşekkür edildi. TESKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığının hazırladığı Kimya Mühendisi Deniz Aktaş'ın sunumunu yaptığı "Tekirdağ İlinde Klorlama İşlemlerinin Yönetimi ve Sürdürülmesi" konulu bildiri Scopus, DOAJ, EbsCo gibi uluslararası indekslerde taranan "Türk Hijyen ve Deneysel Biyoloji Dergisi"'nde yayımlanmak üzere seçildi.
 

 

Haber / Gülay Yiğit SEZEN

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
  YAZARLAR
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
ANKET
ÇERKEZKÖY'E YAPIMI PLANLANAN TERMİK SANTRAL BÖLGEMİZ YAPILIR MI,YAPILMAZ MI?
YAPILMAZ
YAPILIR
YANLIŞ YERSİZ VE ÇAĞ DIŞI BİR YATIRIM
Soyup soğana çevirdiler
Yağmur suyu kanalının içinde ceset bulundu
Düşen yıldırım 27 hayvanı telef etti
Balerinden düşen çocuk kurtarılamadı
Midibüsten inmeye çalışırken başı kapıya sıkıştı
Boğularak hayatını kaybetti
Tokatlılardan piknik şöleni
Duruşmadan yine tahliye çıkmadı
30 kişi hastanelik oldu
Muharrem İnce Çorlu’ya geliyor
İkram aracı hizmete başladı
Yağış kaza getirdi; 7 yaralı
"Ezik" sözüne  tepki yağıyor
Marmara Haber Gazetecilik Ajans Ofset Marbaacılık Reklam Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 725 26 10 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
e-mail: haber@marmarahaber.com.tr

Künye    Reklam    Bize Ulaşın
sanalbasin.com yesidir